Návrat známych tvárí, double víkend pre Buscha s Hemricom

Sezóna NASCAR pokračuje cestou po západnom pobreží a na Las Vegas Motor Speedway nás čaká plný víkend. Po Fontane sa ku Cup Series a Xfinity Series pridávajú opäť aj pretekári série Truckov.

Na štart sa na domácej trati postavia piati pretekári narodení v Las Vegas. V najvyššej sérii to v nedeľu bude bratská dvojica Buschovcov. Pre staršieho Kurta to bude 759. štart v NCS, čo je najviac zo všetkých aktívnych jazdcov pohárovej série. Spolu s Kyleom zabojujú o svoju druhú výhru na LVMS. V sobotu sa „doma“ predstavia Noah Gragson a Riley Herbst, v piatok v Truck Seires to bude Matt Jaskol.

allstar2

„Domáce“ podujatie to môže byť aj pre tím Petty GMS, ktorého majiteľ Maury Gallagher pochádza z Las Vegas a jazdca truckov Zanea Smitha, ktorý vyrastal na Bullringu v areáli LVMS.

Kyle Busch je jediný pretekár z Las Vegas, ktorý dokázal na tejto 1,5-míľovke vyhrať vo všetkých troch sériách NASCAR. Tento víkend ho čaká porcia dvoch štartov, keď sa v piatok pobije o výhru v pretekoch Truck Series a v nedeľu samozrejme aj počas Pennzoil 400. Druhým, ktorého čaká perný víkend je šampión XS Daniel Hemric, ktorý okrem soboty bude v akcii aj v nedeľnom podujatí.

NASCAR Xfinity Series Credit Karma Money 250

Fanúšikovia sa navyše môžu tešiť aj na návrat známych tvárí, v akcii budú veteráni Greg Biffle a Todd Bodine. Biffle, ktorý tu v roku 1999 vyhral preteky truckov a o desať rokov neskôr aj Xfinity Series, bude štartovať v nedeľnom Pennzoil 400. Budú to pre neho druhé preteky NCS po návrate po šesťročnej prestávke. V Daytone v polovici februára skončil v „päťstovke“ na 36. mieste. Todd Bodine, víťaz podujatia Truckov z roku 2005, sa v tej istej sérii pokúsi získať druhé víťazstvo. Rodák z Chemungu sa vracia do série Truckov prvýkrát od roku 2013 a v NASCAR štartoval naposledy v 2017 v pretekoch Xfinity Series v Charlotte.

biffle_greg-1040x572

PROGRAM VÍKENDU NA LAS VEGAS MOTOR SPEEDWAY

Snímek obrazovky 2022-03-01 v 16.36.38

fotografie: NASCARmedia.com, nascar-live.eu

Napsat komentář