NASCAR vydává pravidla ohledně oprav vozů

526937392-e1486589253343

Opravování zdemolovaných vozů během závodů – ať již na boxové uliččce nebo v garážích je běžný závodní jev. Všichni se vždy budou snažit dostat svůj vůz zpět do hry. Od sezóny 2017 ale budou tyto opravy podle vedení NASCAR střeženy mnohem více než v minulosti. Možná se tak dočkáme i situace, kdy se náš favorit nevrátí na trať, protože závodní komisař zastaví opravy a vůz bude prohlášen za neschopný pokračovat v závodě.

Vedení NASCAR zveřejnilo nové podmínky pro opravy a úpravy vozů během závodu, pravidla se přitom týkají hned všech tří nejvyšších soutěží. Základním stavebním prvkem nového pravidla je, že pokud vůz dojde takového poškození, že se bude muset odebrat do garáže, automaticky mu bude udělena pomyslná stopka a do závodu už se nebude moci vrátit.

Dalším z pravidlem bude, že mechanici nebudou moci vyměnit žádné části, které byly při kolizi poškozeny. Jediné povolené úpravy tak jsou práce s plechem na samotné karoserii vozu. Tedy s podmínkou, že opravy budou provedeny na Pit Road a to do časového limitu pěti minut. Pokud bude limit překročen, vůz v závodě končí.

0374E058770547918021F60F13FDC0A4

NASCAR tím chce zabránit skutečnosti, že se později během závodů na trati pohybují vraky, které ohrožují ostatní jezdce pro pár bodů. Mnoho týmů si nyní rozmyslí, zda-li s opravami jít do garáže. V garáži totiž často komisaři neměli zcela přehled co se s vozem děje, na Pit Road budou opravy pod drobnohledem. Zároveň byl zmíněn fakt, že se stávalo, že v garáži byly vlivem tempa provedeny opravy narychlo a tudíž ne řádně. Byl tedy risk vůz poslat zpět na trať. Výjimka může nastat ve chvíli, kdy do garážového stání zajede vůz, který nebyl obětí nehody, stále ale bude platit pěti minutový limit.

Mnohem větší pozor si tak jezdci budou muset dávat i na rychlostní limit na boxové uličce, protože občas budou hrát roli doslova vteřiny.

pit-road-main

Napsat komentář