NASCAR News #58

kansas

Snímek obrazovky 2021-04-28 v 20.22.17Startovní pořadí Cup Series Snímek obrazovky 2021-05-01 v 9.57.17Startovní pořadí Camping World Truck Series Snímek obrazovky 2021-05-01 v 9.57.49

Matt Kaulig ve středu na stanici SiriusXM informoval, že se jeho tým Kaulig Racing zúčastní s jedním vozem kompletní nadcházející sezóny 2022 v nejvyšší lize NASCAR Cup Series. Tento rok se účastní pouze částečně a má v plánu přibližně deset závodů. Prozatím mají za sebou tři. Kaz Grala se zúčastnil Daytony 500 (28. místo) a Talladegy (6. místo), AJ Allmendinger pak nastoupil do klání na Daytona Road Course kde dokončil na sedmé příčce.

Vedení NASCAR zveřejnilo formát letošního All-Star Weekendu, který se pro letošek přesouvá na Texas Motor Speedway.

 • Závod bude mít šest segmentů, dohromady sto kol.
 • Startovní pořadí bude rozlosováno.
 • První až čtvrtý segment bude mít po patnácti kolech, pátý třicet a finální rozstřel deset kol
 • Na začátku druhého kola bude pole obráceno náhodným losováním (minimálně osm, maximálně dvanáct jezdců).
 • Před začátkem třetího kola bude celé pole obráceno.
 • Na začátku čtvrtého kola bude pole obráceno náhodným losováním (minimálně osm, maximálně dvanáct jezdců).
 • Startovní pozice pro páté kolo bude spočívat v kumulativních výsledcích z předchozích segmentů. Při přerušení musí všechny vozy na pit lane a vyměnit všechny čtyři pneumatiky.
 • Do posledního segmentu odstartují jezdci podle pořadí pátého.
 • Započítávají se pouze „zelená“ kola.
 • Tým, který bude mít nejrychlejší zastávku v boxech během povinného pit stopu získá bonus sto tisíc dolarů.
 • Jako obvykle celkový vítěz získá milion dolarů.

Před hlavním klání se pojede i All-Star Open. To se bude skládat ze tří segmentů (20/20/10 kol). Vítězové jednotlivých segmentů automaticky postoupí do All-Star Race. O posledním místě rozhodnou fanoušci ve volbě na NASCAR.com.

Jezdci, kteří mají zajištěný postup do All-Star Race: Christopher Bell, Ryan Blaney, Alex Bowman, Kurt Busch, Kyle Busch, William Byron, Cole Custer, Austin Dillon, Chase Elliott, Denny Hamlin, Kevin Harvick, Brad Keselowski, Kyle Larson, Joey Logano, Michael McDowell, Ryan Newman and Martin Truex Jr.

Závodní víkend v Talladeze doplnila i série ARCA Menards. Velmi děsivé chvíle si prožil Derrick Lancaster. Ten na výjezdu ze druhé zatáčky naboural do vnější lemující zdi a jeho vůz se od přední poškozené části dostal do velkých plamenů. Než dokázal Lancaster vůz zastavit, přejel celou zadní rovinku. Plameny jezdce sice neohrožovali, než však z vozu vylezl, nadýchal se spousty hořlavých spalin. Osmačtyřicetiletý jezdec byl převezen do nemocnice a byl připojen na pomocné přístroje. Jeho stav je naštěstí stabilizovaný. Z celkového vítězství se nakonec radoval Corey Heim. Jezdci této série nemají ani tento týden volno a doplní program na Kansas Speedway.

Ag-Pro 300

Geico 500
Fotografie: NASCARmedia

Napsat komentář