NASCAR News #44

GettyImages-1209743803-scaled

Moc dlouho nám podoba nadcházejícího kalendáře nevydržela. Tento týden bylo oznámeno, že z kalendáře Cup Series a Xfinity Series vypadává Auto Club Speedway. Za následek to má pandemie koronaviru a zákaz pořádání sportovních akcí v jižní Kalifornii. Posledního klání na dvou mílovém oválu tak jak ho známe se dočkáme snad v roce 2022. Vedení již dříve zmínilo přestavbu na krátký ovál, díky této situaci se projekt o rok posunul. Prvního závodu na půl mílové verzi se dočkáme nejspíše v roce 2023.

Díky této situaci došlo k jistým změnám na začátku sezóny. Na Auto Club Speedway se mělo závodit poslední víkend v únoru. Na tento termín se přesune klání na Homestead-Miami Speedway. To se původně mělo odjet týden předtím. Klání v Homesteadu nahradí klasický okruh v Daytoně. V Daytoně se tak bude závodit dva týdny po sobě. U Truck Series se závod z Homesteadu stěhuje na Daytonu Road Course.

  • 12.-14.2. – Daytona International Speedway
  • 19.-21.2 – Daytona Road Course
  • 27.-28.2 – Homeasted-Miami Speedway

Kompletní kalendáře

Tým Kaulig Racing expanduje a v Xfinity Series nasadí tři full-time jezdce. Již dříve potvrzeného Justina Haleyho a Jeba Burtona doplní AJ Allmendinger. Ten není v týmu žádným nováčkem, již v letošní sezóně naskočil do jedenácti závodů a hned dva vyhrál a šestkrát se umístil v TOP 5.

Corey LaJoie, který minulý měsíc oznámil odchod z týmu Go FAS Racing, podepsal několikaletou smlouvu se stájí Spire Motorsports. Od nadcházející sezóny tak usedne do Chevroletu #7.

V minulých novinkách jsme zmiňovali, že John Hunter Nemechek končí v Cup Series u týmu Front Row. Nemechek se nakonec stěhuje do Camping World Truck Series, kde se zúčastní kompletní sezóny u týmu Kyla Busche. Full-time sezónu s ním absolvuje Chandler Smith.

Jimmie Johnson se v lednu zúčastní čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně. Usedne do vozu Cadilac DPI-V.R. týmu Action Express Racing. V posádce ho doplní Kamui Kobayashi, Simon Pagenaud a Mike Rockenfeller.

Fotografie: NASCARmedia

Napsat komentář