• 2:00 – NXS Shady Rays 200 (30/60/134 kol, 201 mil)

• 2:00 – NXS Alsco 300 (45/90/200 kol, 300 mil)

• 0:00 – NTS Buckle Up Your Truck (35/70/150 kol, 225 mil)
  • 20:30 – NCS Quaker State 400 (80/160/267 kol, 400,5 mil)

Startovní pořadí Cup Series Snímek obrazovky 2020-07-09 v 16.40.30

Startovní pořadí Xfinity Series Snímek obrazovky 2020-07-09 v 16.41.19

Startovní pořadí Gander & RV Outdoors Truck Series Snímek obrazovky 2020-07-09 v 16.42.26

Vedení šampionátu zveřejnilo kalendář na nadcházející měsíc srpen. Dočkáme se hned dvou double header závodů nejvyšší ligy Cup Series v Michiganu a Doveru. Víkend ve Watkins Glen nakonec nahradí klasický okruh uvnitř oválu v Daytoně. EcbSkWRXYAgoJy3

Jimmie Johnson se po vynechání klání na Indinapolis Motor Speedway vrací za závodní volant. V pondělí a v úterý absolvoval dva po sobě jdoucí negativní testy na covid-19 a lékaři mu dali svolení startovat v Kentucky. Díky rozlosovanému startovnímu pořadí odstartuje z desáté řady.

Mechanik týmu Penske Racing Zach Price, který byl „přimáčknut“ mezi dva vozy na boxové uličce v Indinapolis byl po vyšetření v nemocnici propuštěn do domácího léčení. Z nebezpečně vypadající situace nakonec mechanik vyšel se zlomenou nohou, která naštěstí nepotřebovala operaci.

Minulý pátek pokračoval na Lucas Oil Raceway v Indinapolis šampionát ARCA Menards Series. Z vítězství se radoval Chandler Smith, který za sebou udržel skvěle jedoucího Sama Mayera. Na třetím místě skončila talentovaná závodnice Hailie Deegan.

O víkendu se odjelo i další klání ARCA Menards Series West na Irwindale Speedway. Pro svoji druhou výhru sezóny si zde dojel Jesse Love. Druhý skončil Trevor Huddleston a třetí Gracie Trotter.

Fotografie: NASCARmedia