Sobota 4. července

• 21:00 – NXS Pennzoil 150 (20/40/62 kol, 151,22 mil)

Neděle 5. července

• 22:00 – NCS Big Machine Hand Sanitizer 400 (50/100/160 kol, 400 mil)

Po dlouhé době jsme se opět dočkali tréninků. Jednalo se o tréninky série Xfinity Series, která se poprvé v historii představí na okruhu uvnitř oválu v Indianapolis. Zároveň se pak poprvé pojede klání NASCAR a Indycar na stejné trati během jednoho dne. Závod Indycar odstartuje v 18:00 našeho času, Xfinity Series pak o tři hodiny později. Do neděle se vše přestaví a Cup Series se představí na oválu. První trénink vyhrál AJ Allmandinger a druhý Austin Cindric.

Jimmie Johnson byl pozitivně testován na covid-19 a nezúčastní se závodu ve „Staré cihelně“. Ve voze #48 ho nahradí Justin Allgaier. Sedminásobný šampion nemá žádné symptomy nemoci. Nechal se však testovat po té, co jeho manželka měla jistou alergickou reakci a nechala se testovat. Její test byl pozitivní. Johnson letos absolvuje svoji poslední full time sezónu a touto nemocí se připraví o sérii 663 startu v řadě bez vynechání. Přeložen je i jeho test ve voze Indycar, který měl absolvovat s týmem Chip Gannasi Racing. 2020 Charlotte

Startovní pořadí Cup Series Snímek obrazovky 2020-07-04 v 8.25.29

Startovní pořadí Xfinity Series Snímek obrazovky 2020-07-04 v 8.26.40

Na Pocono Raceway o uplynulém víkendu pokračoval šampionát ARCA Menards Series. Teprve sedmnáctiletý vnuk Joa Gibbse Ty si zde dojel pro své třetí vítězství v šampionátu a první v letošní sezóně. Druhý dojel Chandler Smith a třetí Sam Mayer. Lídr tabulky jezdců Michael Self dokončil na pátém místě.

C02I4460-1020x555

Dvou závodem na klasickém okruhu Utah Motorsport Campus pokračoval i šampionát ARCA Series West. Pro svá první vítězství kariéry si zde dojeli Jesse Love a Blaine Perkins. Na průběžné první místo v tabulce jezdců se dostal Jesse Love, který jako jediný dokončil všechny tři závody v Top 5. Šampionát pokračuje již tuto sobotu na Irwindale Speedway.

ams-utah-062720-19-852x520Fotografie: NASCARmedia, arcaracing.com