NASCAR News #2

GettyImages-1037465336

Kyle Larson se po třinácti letech konečně dočkal, a vyhrál jeden z nejslavnějších závodů midgetů Chili Bowl v Tulse. Sklonit se před ním musel i další častý účastník (midgetů) Christopher Bell. „Promiň NASCAR a Daytono, ale tohle je největší vítězství jaké jsem zažil.“ řekl sedmadvacetiletý Kyle Larson. „Je smutné, že jsem se o toto vítězství snažil půl života. Je to úžasný pocit!“ Tohoto klání se zúčastnilo 359. závodníků, kteří se přes pětidenní kvalifikační síto snažili probojovat do sobotního finále. Ze světa NASCAR se mezi čtyřiadvacetici nejlepších dostal ještě Justin Allgaier a Rico Abreu.

2020-Chili-Bowl-Sat-Christopher-Bell-Kyle-Larson-Lead-Battle-Devin-Mayo-Photo

Daniel Suárez pokračuje v NASCAR Cup Series. Ohledně jeho jména se neslo spousta spekulací, nakonec se na nadcházející sezónu usadí v týmu Gaunt Brothers Racing, pro který to bude první kompletní ročník v historii organizace.

Ryan Newman a tým Roush Fenway Racing se spojí s Castrolem. Během sezóny se několikrát představí jako hlavní sponzor vozu #6 a stáj bude zásobovat svými mazivy. Poprvé se v tomto zbarvení představí Newman 1. března na Auto Club Speedway v Kalifornii.

6-castrol-1500x815

Hendrick Motorsport představil marketingové a technické partnerství se společností Microsoft. Camara ZL1 1LE #48 a #88 budou do barev Microsoftu „převlečeny“ ve dvanácti závodech sezóny jak v roce 2020 tak i 2021.

Matt DiBenedetto testoval s týmem Penske na okruhu uvnitř oválu v Indianapolis. V letošní sezóně se zde pojede poprvé závod Xfinity Series a DiBenedetto testoval na třech různých konfiguracích (se dvanácti a se čtrnácti zatáčkami). Přítomni pochopitelně byli i činovníci série NASCAR a podle získaných dat a zpětné vazby jezdce se rozhodnou, na jaké konfiguraci se nakonec 4. července pojede. „Byla to zábava,“ řekl Matt. „Bylo super se aklimatizovat na různé konfigurace se dvanácti, či čtrnácti zatáčkami. Nyní žárlím na jezdce Xfinity Series, závod bude určitě skvělá show.“ Proč žárlí? Díky těmto testům se nebude moci klání zúčastnit. Přítomni byli i inženýři od Goodyearu a testovali se tři různé specifikace gum používané na Road America, Mid-Ohio a Charlotte Rovalu.

2020-jan22-matt-dibenedetto-indy-2-main-image

Playoff formát Gander RV & Outdoors Truck Series doznal jistých změn. Od nadcházející sezóny se do vyřazovacích soubojů probojuje deset jezdců (dříve osm). Po prvních třech závodech playoff vypadnou dva jezdci, po dalších třech závodech čtyři a o titul šampiona si to ve Phoenixu klasicky rozdají čtyři jezdci.

  • Round of 10 – Gateway, Mosport, Bristol
  • Round of 8 – Las Vegas, Talladega, Martinsville
  • Championship 4 – Phoenix

ThorSport Racing v Daytoně oslaví svojí pětadvacátou sezónu v sérii Trucků. Tým během této doby nasbíral nespočet úspěchů, připsal si třicet vítězství, dvě stě padesát tři dojezdů v TOP 5 a pět set třicet tři TOP 10. Jezdecké složení na nadcházející ročník nedoznalo žádných změn. Opět se v týmu představí trojnásobný šampion série Matt Crafton, dále pak Johnny Sauter, Grant Enfinger a Ben Rhodes. V Daytoně se pak všechny čtyři vozy představí ve stříbrném barevném provedení na oslavu tohoto čtvrt století.

Fotografie: speedsport.com, nascar.com

Napsat komentář