NASCAR News #177

Seznam přihlášených Cup Series Seznam přihlášených Xfinity Series Seznam přihlášených Craftsman Truck Series


NTS 4/23 – Bristol Weather Guard Truck Race

NCS 5/36 – Bristol Food City 500

Štatistické okienko #80: Bristol Motor Speedway


„Hviezdou“ víkendu v Bristole (nečakane) pneumatiky: „Bol to drastický odklon od toho, čo sme očakávali“


Sledovanost TV USA

  • NTS – 808 000 diváků
  • NCS – 3 809 000 diváků

Pro letošní klání na Circuit of the Americas v Austinu se posouvá restartovací zóna blíže výjezdu ze zatáčky číslo dvacet. V předešlých letech byla blíže startovní/cílové čáře.


NASCAR si udělal menší průzkum trhu a zjistil, že 88% diváků Netflix série NASCAR: Full Speed minulý rok nesledovali poslední závod sezóny ve Phoenixu. Po vzoru formulové série Drive to Survive je tak zřejmé, že tyto dokumentární série mají smysl a znamenají navýšení počtu fanoušků. Ty jsou zřejmé již při výstupech sledovanosti televizních společností, kdy je vidět nárůst oproti minulým sezónám.


Dale Earnhardt Jr. oznámil, že se opět na jedno klání sezóny představí ve vlastním týmu v Xfinity Series. V podzimním Bristolu usedne do vozu #88, který bude sponzorovat společnost Hellman’s. Ta s týmem JR Motorsports zároveň rozšířila své sponzorské aktivity a stane se primárním podporovatelem vozu #7 Justina Allgaiera.


Jezdec Cup Series Daniel Hemric dnes absolvuje trénink a kvalifikaci ve voze #11 Joshe Williamsa. Ten očekává narození dítěte a pro zítřejší klání Xfinity Series by měl být zpět v Texasu a měl by se klání zúčastnit.


Weather Guard Truck Race

Food City 500

Fotografie: NASCARmedia.com, twitter.com

Napsat komentář