NASCAR News #15

2019 Darlington

Ryan Newman dostal od lékařů povolení závodit, po hrůzostrašné nehodě která se odehrála v Daytoně. Dvaačtyřicetiletý rodák z Indiany se tak vrátí do závodního vozu až skončí nucená pauza kvůli koronaviru. „Jsem zdravý,“ řekl Newman. „Díky této nemilé situaci s pandemií jsem dostal více času na uzdravení a promeškal jen pár závodů. Už se nemohu dočkat, až opět usednu do vozu.“ ERt3aP5WAAYnbZ6

Matt Kenseth se vrací ze závodnického „důchodu“ a po zbytek sezóny nahradí ve voze #42 Kyla Larsona. S týmem Chipa Ganassiho nakonec zůstali všichni Larsonovi sponzoři, ti se distancovali pouze od samotného jezdce. Ve stáji pak bude jeho týmový kolega Kurt Busch, se kterým už strávil několik sezón u Roush Fenwey Racing.

Zároveň vedení šampionátu NASCAR potvrdilo, že oba dva jezdci se budou moci zúčastnit playoff, pokud se do něho kvalifikují. 2018 All-Star

Šampionát NASCAR oznámil, kdy se opět vrátí na závodní tratě. A pro fanoušky je to super zpráva. Dočkáme se již za čtrnáct dní. Závody budou probíhat ve speciálním režimu, kdy se pojede bez diváků, bez tréninků a kvalifikací, vyjma šesti set mílového klání v Charlotte.

NASCAR Cup Series

  • 17. května, Darlington Raceway – 400 mil – 21:30
  • 21. května, Darlington Raceway – 500 kilometrů – 1:30
  • 25. května, Charlotte Motor Speedway – 600 mil – 0:00
  • 28. května, Charlotte Motor Speedway – 500 kilometrů – 2:00

Xfinity Series

  • 20. května, Darlington Raceway – 200 mil – 2:00
  • 26. května, Charlotte Motor Speedway – 300 mil – 1:30

Gander Outdoors Truck Series

  • 27. května, Charlotte Motor Speedway – 200 mil – 2:00

All-Star Weekend a ARCA klání v Charlotte jsou prozatím odsunuty.

Závody v Darlingtonu jsou do šampionátu přidány, stále se počítá s „pětistovkou“ na začátku září na Labor Day.

Všechny klání se odjedou bez diváků, účastníkům se bude náhodně měřit teplota a všichni musí nosit roušky. Mechanici v akci pak buď štít nebo kuklu. Počet lidí na jeden vůz je omezen na šestnáct.

Vedení má k dispozici i rychlo testy, ty budou použity pouze v případech podezření nákazy. Pokud bude někdo pozitivní, okamžitě mu bude nařízena čtrnáctidenní karanténa a lidi s kterými byl v kontaktu budou více sledováni.

Týmy mají nařízeno, aby pět dní před příjezdem na trať sledovali stav účastníků a monitorovali, jestli nemají jisté příznaky nemoci Covid 19.

Jezdci by pak měli být co nejvíce času ve svém obytném voze a izolovat se.

Startovní pořadí se určí podle vlastnických bodů, v dalších závodech nejspíše podle pořadí v předešlých, oficiálně se rozhodne později.

První závod 17. května bude mít „competition caution“, aby mohly týmy upravit nastavení vozu, jelikož se pojede bez tréninků. EW36RrYWkAQm6UmDarlington-Raceway

Fotografie: NASCARmedia, twitter.com

Napsat komentář