NASCAR News #126

     Ty Gibbs míří do Cup Series

Letošní šampion Xfinity Series Ty Gibbs se stěhuje do nejvyšší ligy NASCAR Cup Series. U týmu jeho dědečka Joa Gibbse nahradí Kyla Busche. Neusedne však do vozu #18, nýbrž do své #54, ve které strávil celou svoji kariéru. Spolu s jezdcem přechází i jeho letošní crew chief Chris Gayle.

Gibbs tak doplní tradiční sestavu jezdců Dennyho Hamlina, Christophera Bella a Martina Truexe Jr.

Dvacetiletý mladíček absolvoval už v letošní sezóně patnáct závodů v Cup Series, jako náhrada za Kurta Busche u týmu 23XI Racing. Během této štace získal nejlépe desáté místo v Michiganu.

Příběh Ty Gibbse z konce sezóny si můžete přečíst v komentáři našeho redaktora Vladimíra Kováče. V koži Ty Gibbsa…

Ryan Preece nahradí u SHR Cola Custera

Velká rošáda proběhne i u týmu Stewart-Haas Racing. Po třech sezónách se s vozem #41 v Cup Series musí rozloučit Cole Custer. Nahradí ho v něm dvaatřicetiletý Ryan Preece. Preece již v letošní sezóně plnil roli rezervního jezdce u SHR. Snímek obrazovky 2022-11-17 v 14.27.04

Ryan Preece absolvoval tři kompletní sezóny 2019-2021 u týmu JTD Daugherty Racing. Během těchto sezón získal dvě Top 5 umístění a devět Top 10. V této sezóně se účastnil vybraných klání Xfinity Series a Camping World Truck Series. Během nich si připsal jedno vítězství v Nashvillu v rámci Truck Series a získal hned sedm Top 5 dojezdů z deseti závodů. Zároveň je to šampion Whelen Modified Tour ze sezóny 2013.

Cole Custer však nebyl z týmu vyhozen, nicméně se stěhuje do Xfinity Series, kde bude závodit po boku Rileyho Herbsta. Ten byl také během tohoto týdne oznámen a zůstane ve svém voze #98. FhsaXp3XoAM7nOj

NASCAR Brasil Sprint Race

Vedení NASCAR dnes v noci oznámilo vznik nové (čtvrté) mezinárodní série. Bude se jednat o Brasil Sprint Race a připojí se tak jako první národní série v Jižní Americe k NASCAR Mexico Series, NASCAR Pinty’s Series (Kanada) a NASCAR Euro Whelen Series.

„Brazílie je pulzující země, bohatá na kulturu motoristického sportu a tím pádem ideální pro vznik první série v Jižní Americe.“ řekl Chad Seigler, viceprezident NASCAR International „NASCAR Brasil Sprint Race nám umožní předvést vzrušující závody, které definují NASCAR, a zároveň dát brazilským fanouškům závodní sérii, ze které budou nadšeni. Naší nadějí a záměrem je, aby tato série také otevřela více cest pro různé jezdce, mechaniky a inženýry, které by poté mohli postoupit do vyšších lig NASCAR v Severní Americe.“ NascarBrasil_Primary-main

NASCAR Brasil Sprint Race bude o víkendech doplňovat již několik let velmi oblíbená série GT Sprint Race. Ta se jezdí od roku 2012 a například letos bylo odjeto osmnáct závodů během devíti víkendů. Kalendář bude zveřejněn nejspíše až na začátku příštího roku.

Kontrakt je spojen i se společností Bandeirantes, která v Brazílii v rámci svého sportovního programu Band Sports přenáší přenosy všech tří nejvyšší lig NASCAR a bude pokrývat i tuto nově vzniklou sérii.

Fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář