Nadělí si Danica k narozeninám výhru v Martinsville?

original1

Rodačka z Wisconsinu se k závodění dostala v roce 1992, to jí bylo krásných kulatých deset let. Dnes tato závodnice oslaví 33. narozeniny – Kristův věk. Přinese jí snad právě tento rok, tato sezóna další úspěch? Výhru závodu? Úspěchů tato dáma nasbírala již nespočet, podobně jako fanoušků a lidí, kteří bezmezně věří a doufají, že právě ona bude první ženou, která vyhraje závod v NASCAR. 

Jak již bylo zmíněno, v roce 1992 začala závodit v rodném Wisconsinu s motokárami. V šestnácti letech se Danica přestěhovala do Anglie, kde se účastnila závodů Formule Ford nebo Formule Vauxhall, postupem času se probojovala i do závodů Le Mans nebo Indy Racing League.

Nejvíce se Danica proslavila v sérii IndyCar. V roce 2005 se potom zařadila k Janet Guthrie, Lyn St. James a Sarah Fisher, tedy dámám, které jako jediné kdy startovaly ve slavné Indianapolis 500. Největší úspěch přišel o několik let později na okruhu Twin Ring Motegi, kde Danica vyhrála závod Japan 300. Bylo to vůbec poprvé, kdy závod vyhrála žena a to napříč celou sérií IndyCar. Úspěch byl navíc korunován náskokem 5.859 vteřiny před druhým Heliem Castronevesem.

Danica_Patrick_2011_Indy_Japan_300_Race_hairpin

V roce 2010 přechází Danica do NASCAR, jejím prvním závodem v dnešní Xfinity byl DRIVE4COPD 300 v Daytoně. Právě tento závod byl pro ní v roce 2014 zároveň posledním. Debut v nejvyšší sérii NASCAR čekal Patrick v roce 2012, kdy si odjela šest závodů. O rok později byla ve Sprint Cupu angažována týmem Stewart-Haas Racing na plný úvazek. A jako by Danica všem chtěla jasně dát najevo, že je konečně tady, tak ukořistila Pole Position na Daytonu 500. Její kvalifikační rychlost (316,130km/h) navíc trhla rekord z roku 1990.

Danica letos řádí v nejvyšší sérii již třetím rokem, to nejzásadnější – výhra závodu, zatím nepřišla, ale Danica závod co závod dokazuje, že je rovnocenným soupeřem, a NASCAR je občas parádní loterií. Zrovna tak Danica už přes dva roky dokazuje, že láska mezi kolegy je možná, protože je ve vztahu s Ricky Stenhouse Juniorem. A i přes to, že se na trati párkrát potkali nárazníky, nic je zatím nerozdělilo.

Držíme Danice palce a přejeme krásné narozeniny!

STP Gas Booster 500

Napsat komentář