Muž z Bahamy – Scott Riggs

Dnes slaví narozeniny Russell Scott Riggs (narozen 1. ledna 1971, Bahama, Severní Karolína).

Závodit začal ve věku čtrnácti let. O tři roky později ho přivítala série NASCAR mini, u těchto závodu vydržel deset let. V roce 1999 ho čekal debut v tehdejší Craftsman Truck sérii a to v Indianapolis. Poslední závod v rámci této série si odkroužil minulý rok v Charlotte. Vítězství nasbíral dohromady pět a jeho nejlepším umístěním  byla pátá příčka v roce 2001.

Dnešní Xfinity série ho přivítala v roce 2002. V následujícím roce 2003 ho čekalo nejlepší umístění v této sérii, kdy skončil celkově šestý.  Dnes má na kontě čtyři výhry. Minulý rok jsme ho již v této sérii postrádali. Jeho kariéra v nejvyšší soutěži NASCAR je téměř obdobná. V roce 2004 se poprvé účastnil velkého Sprint Cupu a to rovnou v Daytoně.

Scott+Riggs+Pocono+Raceway+Day+2+Fj2HDNiMEXrl

V roce 2013 si odkroužil zatím poslední závod – v Loudonu. Vítězství mu v této sérii ale stále chybí. Spokojit se musí s šestnáctkou dojezdů TOP10 a třemi Pole Positions. O vstupu do nejvyšší soutěže řekl: „Vlastně jsem se cítil mnohem víc v pohodě než v závodech série Busch, protože se mi zdálo, že tihle chlapi závodí mnohem tvrději a přitom vědí, jak závodit, aniž by překročili hranici agresivity.“ 

Z úspěchů potom určitě musíme zmínit ocenění Rookie of the Year, které obdržel v tehdejší Busch sérii v roce 2002. O rok později byl označen za nejoblíbenějšího jezdce.

S manželkou Jai Riggs mají dvě děti Layne a Skyler. Přejeme vše nejlepší k narozeninám!

Napsat komentář