Monster Energy NASCAR Cup 2019 – sezóní ohlednutí

Kyle-Busch-is-2019-MENCS-Champion-760x506

Ročník 2019 je minulostí a pojďme si ho v krátkém ohlédnutí připomenout.

Po druhé v kariéře se z titulu šampiona nejvyšší ligy NASCAR raduje Kyle Busch. Jeho tým Joe Gibbs Racing si připsal jednu z nejúspěšnějších sezón, když jeho jezdci vyhráli více jak polovinu závodů sezóny (19/36). Zároveň se jako prvnímu týmu povedlo dostat hned tři vozy do poslední části playoff. Mezi trio Kyle Busch, Danny Hamlin a Martin Truex Jr. se povedlo do finále probojovat Kevinu Harvickovi.

Byli to pak právě jezdci JGR kteří si to v Homesteadu rozdávali jak o vítězství v šampionátu, tak ve čtyř set mílovém klání Ford EcoBoost 400. První segment vyhrál Martin Truex Jr. a zbytek závodu se nesl v souboji Kyla Busche a Dennyho Hamlina. Šanci na titul ale Hamlinovi sebral přehřívající se motor jeho Toyoty a Kylu Buschovi tak nic nebránilo dojet si pro své páté vítězství v sezóně a pro celkové vítězství v šampionátu. Druhý v pořadí skončil Martin Truex Jr., třetí Kevin Harvick a čtvrtý smolař Denny Hamlin.


Pro titul nováčka roku si dojel Daniel Hemric, který se před sezónou upsal týmu Richarda Childresse a usedl do Chevroletu #8. V celkovém pořadí obsadil pět a dvacáté místo. Své první vítězství si v nejvyšší lize NASCAR připsal Alex Bowman (Chicagoland) a Justin Haley (Daytona, COKE 400). Svoji poslední kompletní sezónu si pak odkroužili David Ragan a Paul Menard.

Alex-Bowman

Sestřih toho nejlepšího napříč třemi nejvyššími kategoriemi NASCAR

Fotografie: NASCARmedia

Napsat komentář