MEC: Profil závodu: Talladega (9/36)

NASCAR Sprint Cup Series GEICO 500

Nejvyšší série NASCAR se tradičně první týden v květnu utká na divácky oblíbené superspeedway, kde rychlosti dosahují závratných čísel.

sprint cupKVALIFIKACE
sobota 6. května 2017
22.00
logo daytnascZÁVOD Geico 500
neděle 7. května 2017
20.00
xfinityserieslogoKVALIFIKACE
sobota 6. května 2017
17.30
logoxsdaytnaZÁVOD Sparks Energy 300
sobota 6. května 2017
19.00

MEC HISTORIE ZÁVODU

Závod dnes tradičně sponzorovaný společností GEICO byl poprvé odmávnut již v roce 1970. Již inaugurační závod obnášel kroužení o pěti stech mílích (188 kol). V dubnu roku 1970 zvítězil Pete Hamilton s Plymouthem.

Vzhledem k povaze trati byl závod mnohokrát dokončen dojezdem Overtime, dvakrát se potom počet kol vyšplhal na (rekordních) 194 kol a to v roce 2005 (závod vyhrál Jeff Gordon) a v roce 2012 (závod vyhrál Brad Keselowski).

Přeborníkem je dodnes Jeff Gordon, kterému se jako jedinému podařilo závod vyhrál čtyřikrát (2000, 2004, 2005, 2007). Z aktivních jezdců mají na triku nejvíce výher Dale Earnhardt Jr. a Brad Keselowski a to shodně po třech.

MEC O OKRUHU

10Talladega

MEC TOP 10 DOJEZD

  průměrný dojezdodjeté závodyvýhryTOP kola ve vedení polesDNF
1Chase Elliott8.502013610
2Ricky Stenhouse Jr.11.717021700
3Clint Bowyer14.68222610003
4Kevin Harvick15.06321618712
5Brad Keselowski15.38164618102
6Dale Earnhardt Jr.15.423361296006
7Kurt Busch15.91320715007
8Austin Dillon16.43701102
9Jimmie Johnson17.30302746718
10Ryan Blaney17.805011801

MEC KVALIFIKACE

Pro teprve druhý Pole Position kariéry si dojel Ricky Stenhouse Jr., v první řadě ho doplní Dale Earnhardt Jr.

hi-res-eac85cca198424e1fdf2a33712537ba9_crop_north

MEC SARTOVNÍ LISTINA

  značkarychlost
1Ricky Stenhouse Jr.Ford191.547 mph
2Dale Earnhardt Jr.Chevrolet190.780 mph
3Brad KeselowskiFord190.427 mph
4Matt KensethToyota190.177 mph
5Trevor BayneFord190.155 mph
6Kevin HarvickFord190.023 mph
7Daniel SuarezToyota190.011 mph
8Chase ElliottChevrolet189.921 mph
9Paul MenardChevrolet189.643 mph
10Kyle BuschToyota189.582 mph
11Denny HamlinToyota189.470 mph
12Joey LoganoFord189.077 mph
13Martin Truex Jr.Toyota189.350 mph
14Erik JonesToyota189.313 mph
15Kurt BuschFord189.286 mph
16Ryan BlaneyFord189.256 mph
17Clint BowyerFord189.036 mph
18Austin DillonChevrolet189.036 mph
19Kasey KahneChevrolet189.021 mph
20Ryan NewmanChevrolet188.961 mph
21Kyle LarsonChevrolet188.448 mph
22Aric AlmirolaFord188.345 mph
23Jamie McMurrayChevrolet188.219 mph
24Michael McDowellChevrolet187.901 mph
25Landon CassillFord187.883 mph
26Matt DiBenedettoFord187.794 mph
27AJ AllmendingerChevrolet187.776 mph
28Ty DillonChevrolet187.416 mph
29David RaganFord187.405 mph
30Jimmie JohnsonChevrolet187.361 mph
31Danica PatrickFord186.995 mph
32Brendan GaughanChevrolet186.155 mph
33Reed SorensonToyota186.119 mph
34Chris BuescherChevrolet186.047 mph
35Elliott SadlerChevrolet185.895 mph
36Corey LaJoieToyota185.144 mph
37Gray GauldingToyota184.172 mph
38Cole WhittChevrolet183.807 mph
39Joey GaseChevrolet183.353 mph
40Jeffrey EarnhardtChevrolet182.699 mph

MEC REPORT

reportáž

MEC VÍTĚZ

RICKY STENHOUSE JR.

Monster Energy NASCAR Cup Series GEICO 500

MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

  značkaodjetá kolastartovní pozicekola ve vedeníbody
1Ricky Stenhouse Jr.Ford19111449
2Jamie McMurrayChevrolet19123036
3Kyle BuschToyota191104842
4Aric AlmirolaFord19122033
5Kasey KahneChevrolet19119035
6Kurt BuschFord19115035
7Brad KeselowskiFord19133140
8Jimmie JohnsonChevrolet19130335
9Paul MenardChevrolet1919132
10David RaganFord19129027
11Denny HamlinToyota191114336
12Kyle LarsonChevrolet19121030
13Ty DillonChevrolet19128324
14Clint BowyerFord191171023
15Chris BuescherChevrolet19134022
16Cole WhittChevrolet19138021
17Elliott SadlerChevrolet1913520
18Matt DiBenedettoFord19126019
19Daniel SuarezToyota1917018
20Gray GauldingToyota19137017
21Joey GaseChevrolet1913900
22Dale Earnhardt Jr.Chevrolet1912015
23Kevin HarvickFord19161523
24Matt KensethToyota1904413
25Ryan NewmanChevrolet18520212
26Brendan GaughanChevrolet1833200
27Corey LaJoieToyota18336010
28Jeffrey EarnhardtChevrolet1744009
29Landon CassillFord1732508
30Chase ElliottChevrolet168807
31AJ AllmendingerChevrolet1682706
32Joey LoganoFord168121010
33Erik JonesToyota1681407
34Michael McDowellChevrolet1682403
35Martin Truex Jr.Toyota16813016
36Austin DillonChevrolet1681801
37Trevor BayneFord168557
38Danica PatrickFord1683104
39Ryan BlaneyFord16016011
40Reed SorensonToyota723301

Napsat komentář