MEC: Profil závodu: Richmond (26/36)

NASCAR XFINITY Series Virginia529 College Savings 250

Nejvyšší soutěž NASCAR si tento víkend odmávne poslední závod základní části a dojde na eliminaci šestnáctky jezdců, kteří se letos zúčastní bojů o titul šampiona. Prozatím mají své jisté Martin Truex Jr., Kyle Busch, Kyle Larson, Kevin Harvick, Denny Hamlin, Brad Keselowski, Chase Elliott, Matt Kenseth a také Jimmie Johnson či na body Jamie McMurray a Clint Bowyer. Naděje neztrácí Ryan Blaney, Kurt Busch, Erik Jones, Joey Logano, Daniel Suarez a možnost má krom jiných i Ricky Stenhouse Jr. 

sprint cupKVALIFIKACE
pátek 8. září 2017
23.45
logo daytnascZÁVOD Federated Auto Parts 400
neděle 10. září 2017
01.30
xfinityserieslogoKVALIFIKACE
pátek 8. září 2017
22.15
logoxsdaytnaZÁVOD Virginia529 College Savings 250
sobota 9. září 2017
01.30

MEC HISTORIE ZÁVODU

Závod Federated Auto Parts 400 je tradicí a pevným článkem závodního kalendáře nejvyšší soutěže NASCAR Sprint Cup od roku 1958. První klání čítalo dvě stě mil a vítězně z něj vyšel Speedy Thompson s Chevroletem. V roce 1962 se přidalo dalších padesát kol, první prodloužený závod vyhrál Joe Weatherly. O pár let později, se ze závodu stal dokonce pěti set kolový maraton, vůbec první čtyřstovka byla odmávnuta v roce 1976 a vyhrál ji Cale Yarborough. Mezi aktivními jezdci nenajdeme nikoho, kdo by závod pokořil vítězně třikrát, Mezi ty, kteří zde ulovili dvě výhry, prozatím patří Jimmie JohnsonDenny HamlinKevin Harvick a Matt Kenseth.

MEC O OKRUHU

9Richmond

MEC REPORT

 



MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

  značkaodjetá kolastartovní pozicekola ve vedeníbody
1Kyle LarsonChevrolet40445354
2Joey LoganoFord40412047
3Ryan NewmanChevrolet40427436
4Kurt BuschFord4043037
5Denny HamlinToyota4042032
6Erik JonesToyota40410043
7Daniel SuarezToyota40416030
8Jimmie JohnsonChevrolet40420029
9Kyle BuschToyota40473839
10Chase ElliottChevrolet4049029
11Brad KeselowskiFord40415932
12Kasey KahneChevrolet40417025
13Dale Earnhardt Jr.Chevrolet404211328
14Jamie McMurrayChevrolet40411023
15Kevin HarvickFord4046025
16Michael McDowellChevrolet40428021
17Aric AlmirolaFord40423020
18Ryan BlaneyFord40414019
19Ricky Stenhouse Jr.Ford4048018
20Martin Truex Jr.Toyota403519833
21Austin DillonChevrolet40331016
22Ty DillonChevrolet40332015
23Danica PatrickFord40319014
24Clint BowyerFord40313021
25Trevor BayneFord40218012
26AJ AllmendingerChevrolet40222011
27David RaganFord40229010
28Paul MenardChevrolet4022609
29Corey LaJoieToyota4003308
30Reed SorensonToyota4003607
31Matt DiBenedettoFord4002506
32Chris BuescherChevrolet4002405
33Cole WhittChevrolet3963504
34Jeffrey EarnhardtChevrolet3953703
35Gray GauldingToyota3933402
36Derrike CopeToyota3883801
37B.J. McLeodChevrolet3183900
38Matt KensethToyota25718917
39Landon CassillFord333001

 

Napsat komentář