MEC: Profil závodu: Las Vegas (3/36)

NASCAR Sprint Cup Series Kobalt 400
sprint cupKVALIFIKACE
sobota 11. března 2017
01.45
logo daytnascZÁVOD Kobalt 400
neděle 12. března 2017
21.30
xfinityserieslogoKVALIFIKACE
sobota 11. března 2017
19.05
logoxsdaytnaZÁVOD Boyd Gaming 300
sobota 11. března 2017
22.00

MEC HISTORIE ZÁVODU

První závod byl odmávnut 6. března 1998, z výhry klání Las Vegas 400 se radoval tehdy svěřenec Jacka Roushe Mark Martin, který drží pomyslné prvenství v počtu výher jarní události v rámci série Xfinity.

V roce 2005 závod poprvé vyhrál Jimmie Johnson, který drží rekord v počtu výher mezi aktivními jezdci. Johnson dokázal zvítězit již 4x a to v letech 2005, 2006, 2007 a 2010.

V roce 2013 si hezký narozeninový den díky výhře závodu udělal Matt Kenseth, který šlape na paty (se třemi výhrami v letech 2003, 2004 a 2013) Johnsonovi. Vloni se na Victory Lane vypravil Brad Keselowski, pro kterého to byla druhá výhra.

MEC O OKRUHU

3LasVegas MEC TOP 10 DOJEZD

Aktivních jezdců na okruhu Las Vegas Motor Speedway

  průměrný dojezdodjeté závodyvýhryTOP 5kola ve vedenípoleDNF
1Joey Logano10.7580216610
2Jimmie Johnson10.93154657600
3Ryan Blaney12.50200000
4Denny Hamlin12.8211021400
5Matt Kenseth12.88173652612
6Kevin Harvick13.38161422400
7Kasey Kahne13.46130317232
8Kyle Busch13.50121523022
9Dale Earnhardt Jr.13.71170428702
10Martin Truex Jr.14.271101800
MEC KVALIFIKACE

Pole Position si díky rychlosti 193,68 mil za hodinu vyjel vítěz posledního závodu Brad Keselowski. Pro tohoto zástupce týmu Penske je to již třináctý Pole kariéry. Martin Truex Jr., nejrychlejší muž tréninku se ke Keselowskemu přidá v rámci první startovní řady.

„Teď na kvalifikaci záleží víc než kdy jindy, protože vám dává možnost vyhrát první segment a sbírat tak cenné play off body,“  říká Keselowski.

brad-keselowski-daytona-paint-scheme-1.vadapt.767.high.0

MEC SARTOVNÍ LISTINA

  značkarychlost
1Brad KeselowskiFord193.680 mph
2Martin Truex Jr.Toyota193.458 mph
3Ryan BlaneyFord193.410 mph
4Matt KensethToyota193.389 mph
5Kyle LarsonChevrolet193.161 mph
6Joey LoganoFord193.140 mph
7Kasey KahneChevrolet193.133 mph
8Erik JonesToyota192.369 mph
9Kyle BuschToyota192.362 mph
10Jamie McMurrayChevrolet192.362 mph
11Daniel SuarezToyota191.966 mph
12Chase ElliottChevrolet191.042 mph
13Clint BowyerFord192.623 mph
14Paul MenardChevrolet192.431 mph
15Denny HamlinToyota192.356 mph
16Jimmie JohnsonChevrolet192.267 mph
17Kurt BuschFord192.089 mph
18Dale Earnhardt Jr.Chevrolet192.068 mph
19Kevin HarvickFord191.700 mph
20Trevor BayneFord191.639 mph
21Ryan NewmanChevrolet191.523 mph
22Austin DillonChevrolet191.029 mph
23AJ AllmendingerChevrolet190.638 mph
24Ty DillonChevrolet188.864 mph
25Chris BuescherChevrolet190.570 mph
26Michael McDowellChevrolet190.402 mph
27Landon CassillFord190.208 mph
28Danica PatrickFord189.954 mph
29Ricky Stenhouse Jr.Ford189.553 mph
30Aric AlmirolaFord189.401 mph
31Matt DiBenedettoFord187.813 mph
32David RaganFord186.716 mph
33Cole WhittChevrolet185.752 mph
34Corey LaJoieToyota185.554 mph
35Gray GauldingToyota185.008 mph
36Jeffrey EarnhardtChevrolet182.624 mph
37Reed SorensonChevrolet180.301 mph
38Derrike CopeChevrolet177.468 mph
39Timmy HillChevrolet174.876 mph

MEC REPORT

reportáž MEC VÍTĚZ

MARTIN TRUEX JR.

Pro tohoto rodáka z New Jersey je to osmá výhra kariéry v nejvyšší soutěži, v níž si odkroužil 408 závodů.

Monster Energy NASCAR Cup Series Kobalt 400

MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

  značkaodjetá kolastartovní pozicekola ve vedeníbody
1Martin Truex Jr.Toyota267215060
2Kyle LarsonChevrolet2675052
3Chase ElliottChevrolet26712047
4Joey LoganoFord2676539
5Brad KeselowskiFord26718948
6Denny HamlinToyota26715031
7Ryan BlaneyFord2673043
8Jamie McMurrayChevrolet26710037
9Matt KensethToyota2674030
10Clint BowyerFord26713027
11Jimmie JohnsonChevrolet267161931
12Kasey KahneChevrolet2677025
13Trevor BayneFord26720024
14Aric AlmirolaFord26730023
15Erik JonesToyota2678022
16Dale Earnhardt Jr.Chevrolet26718026
17Ryan NewmanChevrolet26721022
18Michael McDowellChevrolet26726219
19Paul MenardChevrolet26714018
20Daniel SuarezToyota26711017
21Ty DillonChevrolet26724216
22Kyle BuschToyota2679018
23Chris BuescherChevrolet26625014
24AJ AllmendingerChevrolet26623013
25Austin DillonChevrolet26622012
26Matt DiBenedettoFord26531011
27Landon CassillFord26427010
28Cole WhittChevrolet2643309
29David RaganFord2643208
30Kurt BuschFord2631707
31Reed SorensonToyota2623706
32Jeffrey EarnhardtChevrolet2613605
33Ricky Stenhouse Jr.Ford2612904
34Gray GauldingToyota2603503
35Derrike CopeChevrolet2543802
36Danica PatrickFord2462801
37Timmy HillChevrolet1353900
38Kevin HarvickFord681901
39Corey LaJoieToyota163401

MEC FOTOGALERIE

Monster Energy NASCAR Cup Series Kobalt 400 Monster Energy NASCAR Cup Series Kobalt 400 Monster Energy NASCAR Cup Series Kobalt 400 Monster Energy NASCAR Cup Series Kobalt 400 Monster Energy NASCAR Cup Series Kobalt 400 Monster Energy NASCAR Cup Series Kobalt 400 Monster Energy NASCAR Cup Series Kobalt 400

Úvodní fotografie: The Apex

Napsat komentář