MEC: Profil závodu: Dover (29/36)

NASCAR Sprint Cup Series Citizen Solider 400

Nejvyšší soutěž má před sebou poslední závod první vyřazovací části. Po závodě v Doveru se rozloučíme se čtyřmi jezdci, kteří už dále o titul letošního šampiona bojovat nebudou. Naprosto jistý postup do dvanáctky mají díky výhře v tuto chvíli Martin Truex Jr. a Kyle Busch. 

sprint cupKVALIFIKACE
pátek 29. září 2017
21.40
logo daytnascZÁVOD Apache Warrior 400
neděle 1. října 2017
20.00
xfinityserieslogoKVALIFIKACE
sobota 30. září 2017
17.35
logoxsdaytnaZÁVOD Driver Sober 200
sobota 30. září 2017
20.45
Camping_World_Truck_Series_LogoKVALIFIKACE
neděle 1. října 2017
00.10
logodaytnaxsZÁVOD Las Vegas 350
neděle 1. října 2017
02.00

MEC HISTORIE ZÁVODU

Závod Apache Warrior 400 byl poprvé odmávnut v roce 1971 jako Delaware 500 a vyhrál jej Richard Petty. Závod o pěti set mílích měl trvání něco málo přes čtyři hodiny a průměrná rychlost činila 123,254 mil za hodinu. Zkrácen byl závod v roce 1997 a vyhrál ho Mark Martin, který se na Victory Lane podíval i v následujících dvou letech. Dnes je napříč historií přemožitelem závodu Jimmie Johnson, který ho vyhrál pětkrát (2002, 2005, 2009, 2010, 2013). O výhru méně potom utržil zmíněný Richard Petty. Z aktivních jezdců je zde úspěšný (více jak s jednou výhrou) už pouze Ryan Newman, který se z výhry závodu radoval dvakrát (2003, 2004). Minulý rok potom trofej ukořistil Martin Truex Jr.

MEC O OKRUHU

12Dover

MEC TOP 10 DOJEZD

Aktivních jezdců na okruhu Dover International Speedway.

  průměrný dojezdodjeté závodyvýhryTOP 5kola ve vedenípolesDNF
1Chase Elliott3.67303000
2Daniel Suarez6.00100000
3Kyle Larson8.2970332600
4Jimmie Johnson9.263111163,10032
5Matt Kenseth12.783731790416
6Clint Bowyer13.2223024200
7Ryan Newman13.65313784942
8Martin Truex Jr.13.70232369422
9Brad Keselowski13.87151518111
10Joey Logano14.121703301

 

MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

  značkaodjetá kolastartovní pozicekola ve vedeníbody
1Kyle BuschToyota40023056
2Chase ElliottChevrolet4001213847
3Jimmie JohnsonChevrolet40017540
4Martin Truex Jr.Toyota40015150
5Kyle LarsonChevrolet400313747
6Clint BowyerFord40019032
7Dale Earnhardt Jr.Chevrolet4007034
8Daniel SuarezToyota4005029
9Jamie McMurrayChevrolet40026030
10Brad KeselowskiFord400163940
11Matt KensethToyota4004026
12Erik JonesToyota40010025
13Ryan NewmanChevrolet3998024
14Kasey KahneChevrolet39921023
15Joey LoganoFord39918022
16Austin DillonChevrolet39923021
17Kevin HarvickFord3999023
18Danica PatrickFord39924025
19Ricky Stenhouse Jr.Ford39915025
20Kurt BuschFord39813017
21David RaganFord39728018
22Ty DillonChevrolet39729015
23Ryan BlaneyFord39711014
24Trevor BayneFord39620013
25Aric AlmirolaFord39614012
26Paul MenardChevrolet39625011
27Michael McDowellChevrolet39630010
28AJ AllmendingerChevrolet3952709
29Landon CassillFord3943108
30Chris BuescherChevrolet3942207
31Matt DiBenedettoFord3934006
32Cole WhittChevrolet3923305
33Brett MoffittToyota3913400
34Corey LaJoieToyota3893703
35Denny HamlinToyota374608
36B.J. McLeodChevrolet3723600
37Jeffrey EarnhardtChevrolet3683801
38Ross ChastainChevrolet3483200
39Reed SorensonToyota1623901
40Timmy HillChevrolet393500

One Comment

  1. thomas napsal:

    Přímý přenos vysílá německá televize Sport1, dostupná zdarma na satelitu. (sice německy, ale LIVE v TV)

Leave a Comment to thomas