MEC: Profil závodu: Darlington (25/36)

NASCAR Sprint Cup Series Bojangles' Southern 500

Nejvyšší soutěž si odmávne svůj závod až na samotném sklonku víkendu, uprostřed noci z neděle na pondělí.

sprint cupKVALIFIKACE
sobota 2. září 2017
20.00
logo daytnascZÁVOD Bojangles´ Southern 500
neděle 3. září 2017
24.00
xfinityserieslogoKVALIFIKACE
sobota 2. září 2017
18.00
logoxsdaytnaZÁVOD Sports clips Haircuts 200
sobota 2. září 2017
21.30
Camping_World_Truck_Series_LogoKVALIFIKACE
neděle 3. září 2017
01.30
logodaytnaxsZÁVOD Chevrolet Silverado 250
neděle 3. září 2017
20.00

MEC HISTORIE ZÁVODU

Závod Bojangles‘ Southern 500 patří mezi nejstarší a nejtradičnější závody, které lze v kalendáři série NASCAR Sprint Cup nalézt. První ročník byl odmávnut v roce 1950 již pod názvem Sothern 500. Inaugurační klání vyhrál Johnny Mantz s Plymouthem. Vůbec největším přemožitelem závodu je dodnes Jeff Gordon, který závod vyhrál šestkrát (1995, 1996, 1997, 1998, 2002, 2007). Z aktivních jezdců více než jednou dokázal zvítězit Jimmie Johnson (2004, 2012). Minulý rok zvítězil Martin Truex Jr.

MEC O OKRUHU

21Darlington

MEC TOP 10 DOJEZD

Aktivních jezdců na okruhu Darlington Raceway.

  průměrný dojezdodjeté závodyvýhryTOP 5kola ve vedeníPolesDNF
1Denny Hamlin6.27111642700
2Kyle Larson7.003014800
3Jimmie Johnson10.39183955101
4Martin Truex Jr.11.64111212600
5Ryan Newman11.94180733411
6Brad Keselowski12.1380224710
7Kyle Busch12.83121259200
8Dale Earnhardt Jr.14.00210417601
9Austin Dillon15.00300000
10Kasey Kahne15.14140335341

MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

  značkaodjetá kolastartovní pozicekola ve vedeníbody
1Denny HamlinToyota367912457
2Kyle BuschToyota3673643
3Kurt BuschFord3677738
4Austin DillonChevrolet36713036
5Erik JonesToyota36710037
6Matt KensethToyota36711032
7Ryan NewmanChevrolet36717030
8Martin Truex Jr.Toyota36727649
9Kevin HarvickFord36612243
10Jamie McMurrayChevrolet3665034
11Chase ElliottChevrolet36620026
12Jimmie JohnsonChevrolet36618025
13Ty DillonChevrolet36625024
14Kyle LarsonChevrolet366412439
15Brad KeselowskiFord3666333
16Paul MenardChevrolet36621021
17Chris BuescherChevrolet36627020
18Joey LoganoFord3668022
19Michael McDowellChevrolet36530018
20Aric AlmirolaFord36515017
21Landon CassillFord36531516
22Dale Earnhardt Jr.Chevrolet36522015
23Cole WhittChevrolet36434014
24Kasey KahneChevrolet36423013
25David RaganFord36326012
26Danica PatrickFord36333011
27Matt DiBenedettoFord36228010
28Corey LaJoieToyota3603509
29Ricky Stenhouse Jr.Ford3581408
30Jeffrey EarnhardtChevrolet3563707
31Ryan BlaneyFord3561206
32Derrike CopeToyota3513805
33Carl LongChevrolet3504000
34AJ AllmendingerChevrolet3402903
35Trevor BayneFord3362402
36Gray GauldingToyota2023601
37Cody WareChevrolet1443901
38Daniel SuarezToyota1251901
39Reed SorensonToyota1043201
40Clint BowyerFord181601

 

Napsat komentář