Logano o úvode sezóny: „Najťažší začiatok, aký som kedy mal“

Joey Logano zažil svoje vzostupy a pády počas kariéry v Cup Series, ktorá sa začala v roku 2008, ale spôsob, akým sa začala táto sezóna začala, je nepochopiteľný aj pre dvojnásobného šampióna.

„Je to určite najťažší začiatok sezóny, akú som kedy mal,“ povedal Logano tento týždeň počas prestávky v testovaní pneumatík na North Wilkesboro Speedway. Jazdec Team Penske je v bodovaní až na 30. mieste, hoci sa v troch z prvých štyroch pretekov kvalifikoval v prvom rade, ale trikrát skončil na 28. mieste alebo horšie. „Niektoré z toho máme mimo kontroly, niektoré máme pod kontrolou,“ povedal o svojich žalostných výsledkoch. „Len sme nezískali body. V Daytone a Atlante bolo auto rýchle, vo Vegas, sme boli priemerní. Minulý týždeň vo Phoenixe sme sa trápili.“

Loganov vstup do sezóny je najhorší pre bývalého šampióna Cup Series, odkedy bol Tony Stewart po štyroch pretekoch v roku 2015 na 36. mieste. „Dúfate, že to všetko príde a bude pokračovať po zvyšok sezóny,“ povedal Logano o problémoch, ktoré mal v tejto sezóne. „Jediné, čo môžeme urobiť, je sústrediť sa na to, čo robíme, pokračovať v príprave a prinášať rýchle autá. Je to ten istý tím, ktorý vyhral dva tituly, tím, ktorý vie, ako na to. Crew chief Paul Wolfe vie. Všetci vieme. V skutočnosti o tom nemusíme veľa hovoriť. Poznám situáciu. Vieme, kto sme. Vieme sa z toho vyhrabať.“

Zatiaľ čo víťazstvo by Logana automaticky posunulo do play-off, skúsený jazdec prežil takmer celý rok bez víťazstva v Cup Series. Jeho posledný triumf prišiel ešte 19. marca 2023 v Atlante. Najväčšiu šancu na víťazstvo v tejto sezóne mal počas Daytona 500. Deväť kôl do konca bol tretí, keď sa Brad Keselowski roztočil a trafil ľavú zadnú časť Loganovho auta, čím ho poslal do bariéry. Logano skončil po štarte z pole position na 32. mieste. Ďalší týždeň v Atlante sa Logano kvalifikoval ako druhý, ale musel štartovať zozadu a prejsť cez boxovú cestu na štarte po tom, čo NASCAR zistil, že jeho rukavice sú lemované pavučinou a počas kvalifikácie sa používajú ako aerodynamické vylepšenie. Logano bol štvrtý v poslednom kole druhého segmentu, keď seba a Chrisa Bueschera poslal do bariéry a skončil na 28. mieste.

Logano získal pole position v Las Vegas, ale skončil až deviaty, čo bol jeho len štvrtý TOP10 z posledných 12 pretekoch. Séria, ktorá sa datuje od minuloročných pretekov play-off v Bristole. Logano sa minulý týždeň trápil vo Phoenixe. V druhom segmente dostal kolo a v poslednom havaroval po kontakte zozadu s Johnom Hunterom Nemechekom. Skončil 34.

„Viem, že sa z toho dostaneme. Viem, že to nie je ľahké, ale dostaneme sa z toho,“ povedal Logano o svojich problémoch.

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář