Larson stále hospitalizován

STP 500 - Practice

V před závodním shonu a kolotoči v Martinsville zkolaboval Kyle Larson, příčina? Neznámá. Dopadek? Larson musel vynechat nedělní STP 500, v jeho opuštěné 42 ho nahradil Regan Smith. Třetí den po těchto událostech zůstává Larson hospitalizován. 

Během autogramiády na Martinsville Motor Speedway přemohly tohoto dvaadvacetiletého rodáka z Kalifornie mdloby. Po té co omdlel, byl ihned odveden do místní nemocnice, kde byl podroben prohlídce. V rámci preventivních opatření se Larson přesunul k neurologům v nemocnici v Charlotte. I přes to, že první z testů vycházely negativně a tudíž pozitivně pro Larsona, doktoři chtěli provést ještě další testy a právě proto se Larson „nestihl“ vrátit do závodního vozu.

Bezpečnost především, nikdo si prostě nemohl vzít na triko skutečnost, že povolí kolabujícímu muži usednout za volant. Nejen, že by mohl ohrozit ostatní jezdce, ale především sám sebe.

„Vše je v pořádku, mdloby se zdá už přešly. Snažíme se udělat správnou věc, a nechceme aby se z naší strany stala chyba v bezpečnosti.“ Komentoval včera situaci majitel týmu Chip Ganassi. „Musíme respektovat co říkají odborníci a stejně tak chceme být realisti.“

Larsona si vzal na paškál i Dr. Jerry Petty, neurochirurg, který úzce spolupracuje s mnoha týmy z NASCAR. Podle zpráv jsou všechny doposud provedené testy negativní a Larson se těší dobré náladě. Navíc v rámci dobrého načasování – Larson si během tohoto týdne může dostatečně odpočinout, díky Velikonocům se totiž tento víkend nezávodí a Larsonovi tak neuniknou případné body. Momentálně patří Larsonovi v průběžném pořadí až 24. příčka.

Pokud poslední z testů vyjdou negativní, může se celá situace dovolat na prostou chvilkovou slabost či vyčerpání. Nejpozději dnes by měl být Larson propuštěn z nemocnice.

Napsat komentář