Kvalifikaci v Deze ovládl Jeff Gordon

jeffgordon

Kvalifikaci na závod Geico 500 na okruhu v Alabamě předcházely pozitivní zprávy o formátu, který se NASCAR rozhodl pro superspeedways nastavit. 

Startovní pozice se tak nerozdělovaly dle kroužení v chumlu vozů, ale systematicky dle odjetých kol, do nichž byli jezdci postupně vypouštěni. Dvě kola kvalifikace, při čemž to první oddělí dvanáctku nejrychlejších, zůstala stejná. Po odkroužení prvního kola, měli již někteří jasno, zda-li se dostanou ke slovu v druhém kole a budou se moci ucházet o Pole Position.

V druhém kole kvalifikace vyrazil z dvanáctky nejrychlejších jako první na trať Clint Bowyer, následován Casey Mearsem. Mears zde zatím nikdy nevyhrál, nejlépe dokázal dokončit závod na šestém místě. Oba ale pokořili svými rychlostmi Tony Stewart a Jimmie Johnson. Johnson se usadil na prvním místě. Jako sedmý vyrazil na trať Dale Earnhardt Jr. a díky své rychlosti 193,60 mph se posunul na čelo kvalifikační tabule. Earnhardt Jr. se ale neradoval dlouho, osmý vůz na trati v rukou Kaseyho Kahna zazářil ještě více a Kahne zajel nejrychlejší kolo. Desátým mužem na trati byl Matt Kenseth, jeho Toyota se zpočátku neprokazovala jako nejrychlejší, přesto se zařadil na šesté místo. Posledními pány na holení byli Menard a Jeff Gordon. Gordon, který v Talladeze vyhrál hned šestkrát se od začátku pohyboval ve velmi příznivých číslech. Jeho dvacet čtyřka byla neuvěřitelně rychlá, pokořil do té doby prvního Kahna a díky rychlosti 194,793 získal Pole Position na zítřejší závod.

Pro Gordona je to již třetí Pole této sezóny, která je pro tuto stále aktivní legendu poslední. Kasey Kahne přesto odcházel z okruhu s úsměvem na tváři, protože druhé startovní místo je pro něj letos to nejlepší a pořád – je to první řada.

Jeff Gordon si dozajista tento Pole oslaví, protože je to osmdesátý kousek kariéry.

STARTOVNÍ LISTINA

Startovní poziceJméno jezdce
1Jeff Gordon
2Kasey Kahne
3Ryan Blaney
4Dale Earnhardt Jr
5Jimmie Johnson
6Tony Stewart
7Paul Menard
8Matt Kenseth
9David Ragan
10Clint Bowyer
11Casey Mears
12Sam Hornish Jr
13Kyle Larson
14Austin Dillon
15Brad Keselowski
16Brian Scott
17Denny Hamlin
18Ryan Newman
19Kurt Busch
20Greg Biffle
21Joey Logano
22Carl Edwards
23Michael Waltrip
24Kevin Harvick
25Danica Patrick
26Trevor Bayne
27Jamie McMurray
28Aric Almirola
29Ricky Stenhouse Jr
30Landon Cassill
31AJ Allmendinger
32Bobby Labonte
33Brendan Gaughan
34Josh Wise
35Justin Allgaier
36Martin Truex Jr
37Alex Bowman
38Chris Buescher
39David Gilliland
40Michael Annett
41Cole Whitt
42JJ Yeley
43Matt DiBendetto

Napsat komentář