Johnson: „Je správně, že Kevin vyhrál.“

rpm_e_johnson_harvick_b1_600x600

Jimmie Johnson věří, že nový formát Chase „vyprodukoval“ správného šampiona, kdyby ale vyhrál Ryan Newman, nebylo by to to pravé.

Johnson patří k nejoblíbenějším jezdcům, o tom není pochyb. On sám do letošní sezóny nastoupil jako šestinásobný šampion, takže nejen, že velmi oblíbený ale také velmi schopný. Jenomže letošní systém Chase mu příliš nepomohl k získání sedmého titulu v řadě. Johnson si tak ještě rok budeme muset počkat, než se možná bude moci zařadit mezi legendy jako je Richard Petty nebo Dale Earnhardt.

„Když se podíváte na dominantní vozy letošní sezóny, je bezesporu správně, že Kevin vyhrál.“ Řekl Johnson.

Do finále postoupili čtyři jezdci a právě o Harvickovi se mluvilo jako o velkém favoritovi na výhru, Johnson nepřímo řekl, že i on sdílel tento názor, přesto že by výhru přál i ostatním.

„Ryan měl právo na to stát se šampionem, podle pravidel to možné bylo. Ale pokud by k tomu došlo, nebylo by to asi to pravé pro tento sport. Nemyslím to jakkoli zle vůči Childressovi nebo Ryanovi. Měli skvělý rok a nasbírali spoustu bodů a v posledním závodě se Ryan předvedl jako pravý závíodník. Nový formát Chase má jednu vadu a hned v prvním ročníku se ukázala.“ Řekl Johnson.

Oproti němu ale vystoupil Hamlin, který řekl: “ Systém je v pořádku, je vzrušující. Každý závod je vzrušující. Opravdu tu nebyl jeden nudný závod, je to nejlepší změna, která byla učiněna za dlouhou dobu.“ 

Nový formát Chase tak i mezi jezdci má své fanoušky a své „odpůrce“, nic se ale proti němu nedá dělat – nejlépe přizpůsobit se a přijít během závodní pauzy na co nejlepší strategii.

One Comment

  1. Kmonislav napsal:

    S Hamlinem plně souhlasím ))

Napsat komentář