História NASCAR počas Veľkej noci

Veľká noc bola v posledných rokoch znakom pokoja a voľného víkendu pre pretekárov NASCAR. Pre sezónu 2022 však nastali výrazné zmeny a tradičné dni oddychu sú minulosťou.

Tohtoročný kalendár obsahuje iba jeden voľný víkend, bude to júnový víkend na Deň otcov medzi pretekmi na Sonoma Raceway v nedeľu 12. júna a pretekmi na Nashville Superspeedway 26. júna. Prvýkrát od sezóny 1989 a celkovo jedenástykrát bude pohárová séria v akcii na Veľkonočnú nedeľu, kedy boli preteky na Richmond Raceway presunuté z februára na tento dátum v dôsledku sneženia.

Počas Veľkonočnej nedele sa pretekalo celkovo desaťkrát. Premiérovo v apríli 1953 na Charlotte Speedway. Išlo o podujatie, ktoré bolo pôvodne plánované na 22. marca, ale bolo preložené pre dážď. Rovnaký osud postretol aj preteky na Hillsboro v nasledujúcom roku. Tretíkrát počasie posunulo podujatie v spomínanom roku 1989. Sedem z desiatich pretekov počas Veľkonočnej nedele bolo v kalendári plánovaných.

Preteky na Veľkú noc

Celkovo sa počas sviatočného víkendu (Veľký piatok – Veľkonočný pondelok) jazdilo 20 podujatí NASCAR Cup Series. Prvýkrát sa počas Veľkonočného víkendu pretekalo v sobotu 12. apríla 1952 na Columbia Speedway s výhrou člena Siene slávy Bucka Bakera. Počas víkendov v rokoch 1964, 1966 a 1967 sa jazdievalo v sobotu na Greenville Pickens Speedway a v pondelok na Bowman Gray Speedway. Preteky na Bielu sobotu v apríli 1971 boli prvým podujatím v histórii NCS, ktoré bolo kompletne od štartu do cieľa vysielané v celoštátnej televízii na ABC Wide World of Sports.

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] História NASCAR počas Veľkej noci […]

Napsat komentář