Greg Biffle: Konec velké éry

V posledních dnech se objevily zprávy o odchodu Grega Biffla z týmu Jacka Roushe, v kterém strávil až neuvěřitelných devatenáct let. Do jím opuštěné šestnáctky tak v roce 2017 podle neověřených zdrojů usedne Ryan Reed. 

Jako je s Jimmie Johnsonem spojena pevně osmačtyřicítka, ke Gregu Bifflovi patří šestnáctka. V rámci nejvyšší série NASCAR byla jeho znamením od roku 2003. Nyní po vzájemné dohodě končí spolupráce mezi ním a Jackem Roushem. „Neexistují slova, která by dostatečně vyjádřilo to, co Greg pro naši organizaci znamená,“ uvedl ve svém prohlášení Roush. „Je to opravdový závodník, vždy vykazoval silnou vůli vyhrát a dal nám nesčetně krásných vítězství.

Tento závodník veterán, který dokázal ukořistit tituly šampiona v sériích Xfinity a Camping World Truck ovšem neodchází úplně. Podle jistých zdrojů by měl závodit v týmu JTG Daugherty Racing. S členy týmu už mělo dojít na několik setkání. Nic ale není oficiální. Druhou variantou je potom Front Row Motorsports, kde by Biffle nahradil Bueschera. Podle Bifflových slov ho jeho vášeň pro řízení a závodění nenechá jen tak odejít. Třetí varianta – odchod do závodního důchodu, tedy nepřipadá v úvahu.

Tým Roush Fenway Racing se nyní skládá z mladých jezdců – Ricky Stenhouse Jr. a Trevor Bayne. Kdo nahradí Biffla (a kam se Biffle sám nakonec vrtne) se s jistotou dovíme v následujících dnech.
greg-biffle-parts-roush-fenway-racing-new-nascar-free-agent-1300x867

Napsat komentář