Ford, Chip Ganassi a hvězdný tým

AR-301269945

Již tento víkend čeká závodiště Daytona International Speedway velká událost – závod 24 Hours of Daytona. Slavný ovál na Floridě se vůbec poprvé bude během závodu pyšnit svou rekonstrukcí. Chip Ganassi se oproti tomu bude pyšnit ověřeným týmem ve složení Scott Dixon, Tony Kanaan, Kyle Larson a Jamie McMurray.

Novozélanďana Scotta Dixona znáte dozajista ze závodní série IndyCar, kde je již čtyřnásobným šampionem (2003, 2008, 2013, 2015). Napůl Brazilec a napůl Libanonec Antoine Rizkallah Kanaan Filho, známý jako Tony Kanaan působí také v IndyCar. Jeho úspěchy ale tkví prozatím v sériích Formula Europa Boxer (šampion 1994), Indy Lights Series (šampion 1997) a Verizon IndyCar Series (šampion 2004). Další složení týmu nemusíme příliš představovat – jméno Kyle Larson je nám velmi dobře známé stejně jako Jamie McMurray, oba pánové totiž soutěží v nejvyšší sérii NASCAR Sprint Cup. Tým se ověřil již při minulém ročníku čtyřiadvacetihodinovky, kdy zvítězil.

Kyle Larson, Tony Kanaan, Jamie McMurray, Scott Dixon

Chip Ganassi nasazuje do terénu hned dva Fordy GTS ve třídě GTLM a dva Fordy Riley DP v třídě Daytona Prototype. Zatím co do dvojky Ford Riley DP usedne tým uvedený výše, aby obhájil korunu, do druhého vozu #01 usedne notná dávka překvapení a sice bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Le Mans Alex Wurz, úřadující šampion FIA WEC Brendon Hartley, naděje v F1 Lance Stroll a trojnásobný šampion World Touring Car Andy Priaulx. Fordy GTS osedlají Dirk Müller, Joey Hand a Sébastien Bourdais v sestavě první a v druhé potom Ryan Briscoe, Stefan Mücke a Richard Westbrook.

„Jsme hrdí, že můžeme letos obhajovat titul společně se znovuzrozeným Fordem GT,“ řekl majitel týmu Chip Ganassi. „Do příprav jsme vložili hodně úsilí, které nám zvyšuje šance závod vyhrát.“ford

Ford GT - FIA World Endurance Championship

Daytona ohromuje a bude ohromovat svým vzhledem, projekt Daytona Rising, který spolykal 400 milionů dolarů je prostě skvostný. „Když jsem sem včera přijel a viděl jsem jak ohromné tribuny jsou, nemohl jsem tomu uvěřit, je to vážně jako na obrázku. Byl jsem tady v červenci, ale to ještě nic z toho nebylo hotové, tohle už nevypadá jako závodní dráha je to stadion, je to úžasná práce.“ Pochvaloval si Jamie McMurray. A ani Kyle Larson nezůstal pozadu a měl se prý velmi těšit, až během čtyřiadvecetihodinovky nové tribuny prozkoumá, dokonce žertoval, že by mu mohly přinést trochu štěstí. Během svých zatím čtyř odjetých závodech (v rámci SC) na DIS totiž nejlépe dojel na 34. místě.

Nenechte si ujít legendární závod Rolex 24 At Daytona s tradicí od roku 1962 s účastí jezdců, které známe ze Sprint Cupu. Startujeme již tuto sobotu 30. ledna 2016 v 8.40. 

Trackbacks for this post

  1. […] výhradně americkém složení Ed Brown, Johannes van Overbeek, Scott Sharp a Pipo Derani, mix hvězdného týmu, obhajující titul šampiona, který nás zajímal, se potýkal s problémy. Nejdříve tým […]

Napsat komentář