Evropský NASCAR nabývá na oblibě

img_1374

Evropská odnož amerického originálu NASCAR – NASCAR Whelen Euro Series začíná nabírat fanoušky. Poslední sezóny této série byly natolik úspěšné, že v následujícím roce přibude nová divize. Možná se tak všeobecně NASCAR konečně stává jistým konkurentem v jinak Evropě dominantní F1.

Doposud se závodilo ve dvou třídách Elite 1 a Elite 2, nová divize, pojmenována Elite Club byla speciálně navržena tak, aby přilákala řidiče, kteří chtějí objevit ten pravý NASCAR Stock Car Racing. Nová divize bude k vidění na čtyřech okruzích: Valencia (Španělsko), Hockenheim (Německo), Franciacorta (Itálie) a Zolder (Belgie). Závody přitom budou mít formát 3×30 minut. Nebude se tedy jednat o klasický kolový závod. V prvním bloku se bude jednat o jakýsi trénink a v druhých blocích se bude měřit čas. Komisaři potom určí referenční čas na kolo, který se poměří s reálným časem závodníka. Výsledek, který bude pozitivní nebo negativní, určí umístění s přihlédnutím jak na počet „trestných“ – negativních časů, tak i na nejrychlejší kola jezdce.

Bodový systém bude počínat na 43 bodech pro vítěze s klasickým sestupem, bonusové body budou udělovány za výhru a také za nejbližší čas k určenému referenčnímu času. Tři nejlepší jezdci na konci šampionátu obdrží pozvánku k účasti na NASCAR Night of Champions Touring Awards, plus pozvání k účasti na nadcházející Daytonu 500 nebo příspěvek do rozpočtu v NASCAR Whelen Euro Series v roce 2018.

I když princip nové soutěže je trochu komplikovaný a víceméně nepřipomíná podstatu NASCAR, jak jej známe my, skutečnost, že se evropská NASCAR scéna rozšiřuje je skvělá zpráva. Takže pokud nemáte v červenci co na práci vyrazte do (nám nejbližšího) Hockenheimu, za pět hodin jste tam a zážitek to určitě bude impozantní.

633-1000

Úvodní fotografie: Simonne Mertens

One Comment

  1. fela napsal:

    Škoda len, že nejaké prenosy, alebo aspoň záznamy (alebo hoci aj warezové linky na ne) nie sú… Našiel som jedine videá divákov, highlighty atď.
    Na to by Nascar mohol popracovať…

Napsat komentář