Earnhardt Jr.: První vítězství v Martinsville

Goody's Headache Relief Shot 500

Závod Goody’s Headache Relief Shot 500 přinesl vítěze, který se letos už neúčastní CFTC, In-chase jezdcům se popravdě řečeno příliš nedařilo, až na některé světlé okamžiky samozřejmě.

Hned v prvních sedmnácti kolech stihli jezdci dvě žluté fáze, jednou díky Alexu Bowmanovi a po druhé díky Travisu Kvapilovi. Na čele závodu se držel Pole Sitter Jamie McMurray. Kevin Harvick, který startoval ze 33. pozice se zatím probojovával vpřed. Po padesáti kolech už to bylo sedmnáct příček vpřed. Jenomže to byl teprve začátek závodu a Harvickovi štěstí prostě nepřálo. Po dvou stech kolech se Harvick dostal do konfliktu s Kensethem a Harvick zajel rovnou do garáže, kde sbíral ztrátová kola. Na trať se nakonec vrátil, ale závod dokončil až na 33. příčce se ztrátou více jak čtyřiceti kol. Ne příliš dobrý start pro Harvicka.

Nedařilo se ani Keselowskemu, ten kroužil hodně vzadu a když už se konečně probojoval více dopředu, zapletl se do nehody v 438 kole, opravy na Pit nebyly dostatečné a tak se i Keselowski odebral do garáže. Keselowski tak skončil 31 se ztrátou dvaceti osmi kol. Nevýrazný závod prožil Carl Edwards, který dojel dvacátý.

Oproti tomu se dařilo Gordonovi, který se ujal vedení a dokonce lámal rekordy, ve vedení strávil neuvěřitelných 130 kol. I přesto, že by mu výhra za jeho dominování v závodě slušela, nakonec skončil druhý – první z In-Chase jezdců. Ostatní jezdci In-Chase se vmáčkli do první desítky. Na trochu šikmé ploše se tak po prvním závode z posledního vyřazovacího kola ocitli především Harvick, Keselowski a Edwards.

Závod protkalo nespočet přerušení a dokonce dvakrát musel být závod zastaven. Martinsville je příliš úzká trať na to, aby mohl být nepořádek po nehodách uklízen během kroužení vozů za Pace Car. I oválek jako „Paperclip“ předvedl, že je divácky zajímavý, když ve zmíněném 438 kole došlo i na The Big One.

Závod vyhrál Dale Earnhardt Jr., je to jeho 23. výhra ve SC, ovšem v Martinsville ho Victory Lane přivítala vůbec poprvé.