„Debris Caution“ pravda nebo fikce?

NASCAR CAUTION FLAG

Po závodě ve Fontaně se opět zvedla vlna nevole, o co jde tentokrát? Závod Auto Club 400 byl zlými jazyky označen za zmanipulovaný, a hned dvakrát měl být „uměle“ změněn výsledek závodu. 

No řekněte sami, byl to Matt Kenseth, který měl získat trofej z tohoto závodu, už jenom vzhledem k trápení Toyot. Na tribunách by se našel ne jeden přející fanoušek. Kenseth navíc strávil v čele závodu 43 kol, což jé téměř čtvrtina. Jenomže to by nesmělo nastat drama v podobě série přerušení, které bylo odstartováno pouhých šestnáct kol před cílem. A zrovna tak to měl být Kurt Busch, ten ve vedení strávil dokonce 65 kol. Výlet na Victory Lane mu ale hned dvakrát přerušilo mávání žlutými vlajkami. Televizní diváci přitom byli o přítomnosti skutečného nepořádku na trati přesvědčeni pouze jednou.

Závod nakonec vyhrál Brad Keselowski, který nebyl během závodu nijak výrazný, do kol strávených ve vedení si připsal pouze to jedno, poslední.

NASCAR tak opět čelil útokům a nařčením z řad jezdců, týmů i fanoušků, ti vesměs lamentovali nad tím, že rozhodnutí o přerušení jsou subjektivním počinem komisařů.

NASCAR chce v reakci na obvinění předvést, že se nejedná o ovlivňování výsledků závodů a veškeré konspirační teorie o tom, že se něco takového skutečně děje, chce vyvrátit.

Někteří z fanoušků mají dokonce i jasno, proč k tomu došlo, podle jejich slov, je to přece „jasné“, že Kurt Busch nemohl vyhrát prakticky hned potom, co se vrátil do závodění po vážných obvinění z domácího násilí. NASCAR mu prý sice dal zase zelenou, ale vyhrát? Na to je moc brzy. Viceprezident Steve O´Donnell trvá na tom, že nic z toho či onoho není pravda. „Je to absurdní tvrzení.“ Řekl O´Donnell.

fontana1

Posmutnělý Matt Kenseth průběh přerušení komentoval slovy: „Je vyhlášena vlajka pro nepořádek, a nepořádek nikdo nikde nevidí. Já vím, teď si asi myslíte, tohle by řekl každý Leader, kterému to právě překazilo cestu k trofeji, ale já příčinu přerušení opravdu neviděl. Je to zklamání.“

Richard Buck (jeden z direktorů) obhájil práci komisařů tím, že trosky byly někým (závodním vozem) sraženy/smeteny z trati. Jenomže televizní společnost FOX, která přenášela závod nestihla trosky zabrat a ukázat tento důkaz divákům, ale opravdu bylo co ukazovat? Téma záhadně se objevujících a vzápětí opět záhadně mizících příčin přerušení se rozhodně neřeší poprvé. A nechybí ani teorie o tom, že vše se děje proto, aby závěr závodu byl co nejdramatičtější, přitáhl nové diváky a nasypal do kasiček další mince.

Otázkou také zůstává, zda-li stále sledujeme „čisté závodění“ nebo jakýsi Matrix ze strany NASCAR, kdy je osud všech a všeho jen v jejich rukou.

Nezapomeňte navštívit, popřípadě „lajknout“ naše facebookové stránky a za návštěvu stojí také fanouškovské facebookové stránky NASCAR CZ, kde se můžete setkat s těmi nejvěrnějšími fanoušky NASCAR.

Napsat komentář