Danica Patrick: Změna k lepšímu?

úvodní fotografie

Stewart-Haas Racing učinil rozhodnutí vyměnit velitele posádek hned u dvou svých jezdců. Jedním z nich je vedle Danicy Patrick Kurt Busch. Kurt již v Texasu bude závodit pod vedením Tonyho Gibsona – velmi zkušeného muže.

Danica Patrick bude nově poslouchat rozkazy od Daniela Knosta. Ten byl po prvním roce svého velení popsán jako mladý, agresivní a vychytralý. Do karet by navíc měl hrát fakt, že Knost pochází z technického zázemí, má totiž doktorát ze strojírenství. Tím pádem Knost může přemýšlet trochu jinak než ostatní posádky. Strategie se může hodně podobat strategiím v IndyCar a na to je Danica velmi dobře zvyklá.

„Myslím, že každý hledá nějaké kouzlo a vztah, který vás zavede na další úroveň.“ Okomentovala situaci Patrick. Knost a Patrick přitom spolu již v minulosti spolupracovali. „ Daniel byl můj závodní inženýr v roce 2012, kdy jsem jezdila pro Stewart-Haas pod vedením Zipadelliho. Je to dobrý chlap. Chytrý.“ Dodala Patrick.

Danica se hodně zlepšila, její rychlost na závodní dráze a její kvalifikace jsou lepší a lepší. Jediné, co Danica zatím nedokázala je zvítězit. A nový velitel posádky je možná jediná cesta jak dosáhnout na Victory Lane.

Tým vozu #10 v tomto složení uzavře sezónu, všichni se shodují na tom, že letos již žádné zázraky činit nehodlají, místo toho se pilně připraví na rok 2015.

Tony Gibson situaci změn označil za správnou. Dle jeho slov bude Danica v dobrých rukou. Jedním dechem ale dodal, že je to pro něj trochu smutné. S Danicou strávili dva roky, konečně se začal projevovat postup k lepšímu a společně se mohli pohnout dopředu. Nyní bude mít Gibson šanci zlepšit výsledky Kurta Busche.

„Jestli to bude fungovat, nemůžeme vědět, dokud to nevyzkoušíme.“ Řekl Gibson.

STP Gas Booster 500

Pod článek (2)

Pod článek

Napsat komentář