Danica Patrick se zapisuje do dějin

Závod Food City 500 v Bristolu 19. dubna se díky Danice Patrick stal závodem, kde byl pokořen jeden významný rekord. Právě Danica Patrick, která zde dojela devátá se totiž stala závodnicí s nejvyšším počtem dojezdů v TOP 10. 

Ještě do nedávna držela rekord s nejvíce dojezdy v první desítce Janet Guthrie. Janet v první desítce skončila pětkrát, ovšem její závodní kariéra byla rozložena do pouhých 33 závodů. Danica Patrick, která je řidičem v nejvyšší sérii NASCAR na plný úvazek od roku 2013, stihla startů rovných devadesát.

Jak se psala historie? 

První závod v nejvyšší sérii NASCAR si Danica odjela v roce 2012, kde jinde začít než právě v Daytoně. První úspěch v podobě TOP10 přišel již v prvním závodě sezóny 2013. Na Daytonu 500 si Danica dokonce zajistila Pole Position, což byl také nový rekord a i fakt, že zde Danica odkroužila kolo pod zelenou vlajkou bylo vůbec poprvé pro něžné pohlaví. V Daytoně dojela na osmém místě. Na další úspěch si musela počkat až do příští sezóny, jedenáctý závod v Kansasu jí nadělil druhý dojezd TOP10. Potom se jí dařilo opět v Daytoně během závode Coke Zero 400, a čtvrtý zářez – ten nejhlubší se jí podařil během 25. závodu sezóny v Atlantě, kde dojela dokonce na šesté pozici. Přičtěme k tomu letošní Martinsville a Bristol a máme onu rekordní šestici.

Danica přitom rozhodně neměla k devátému místu v Bristolu jednoduchou cestu. Nejdříve ztráta jednoho kola ve 126. kole, potom kontakt s Chrisem Buescherem v 279. kole, následně několik zastávek u mechaniků kvůli četným drobným opravám a úpravám. Zásadním okamžikem byla nehoda ve 483. kole, po ní se totiž tým zeleného Chevroletu rozhodl, že nevyužije zastávky a raději setrvá na trati a nechá si NASCARem nadělit Lucky Dog – tedy možnost vrátit se do vedoucího kola. A právě tak si Danica dojela pro nejlepší umístění v letošní sezóně.

„Vyšli jsme ze závodu s TOP10, upřímně jsem si to ani nemyslela, čekala jsem spíše umístění v TOP20.“ Komentovala svůj úspěch Danica Patrick. Své nepříliš velké naděje Danica svádí na fakt, že do závodu startovala z 26. pozice.

Její letošní výkony jí momentálně zajišťují bodový postup do Chase for the Cup, v průběžném pořadí totiž obsadila třináctou příčku.

„Jsem hrdá na každého z týmu a děkuji, že všichni mají neustále ten pozitivní přístup. Stálo při nás štěstí a já cítím, jak nás to všechny pozitivně nabíjí. Je prostě důležité být ve správný čas na správném místě.“ říká Patrick a dodává :„Dnes jsme pracovali jako tým a tak to má být, kluci odvedli skvělou práci.“  

Otázkou zůstává, čeho se letos od této dámy ještě dočkáme a kolik rekordů stihne nastavit.

Napsat komentář