Dale Earnhardt Jr. bude s Axaltou nepřehlédnutelný

Axalta, bývalý sponzor Jeffa Gordona si po jeho odchodu vybral Dale Earnhardta Jr. Ten včera odhalil vzhled karoserie s nímž bude v následující sezóně hájit barvy Axalty hned ve třinácti závodech. 

Partnerství mezi společností Axalta a jezdcem stáje Hendrick Motorsport bylo oznámeno již v říjnu. Smlouva přitom potrvá až do roku 2018. Společnost Axalta – dříve známá jako DuPont se v NASCAR jako sponzor drží již dvacet tři sezón. Poprvé nastoupila do kolotoče závodního sponzoringu v roce 1992, kdy uzavřela smlouvu (s kým jiným než) s Jeffem Gordonem. Gordon i po odchodu z postu závodníka zůstává nadále tiskovým mluvčím a poradcem pro Axaltu.

Chevrolet Dale Earhardta Jr. s klasickou osmaosmdesátkou získal trochu netradiční přebarvení. Vůz byl slavnostně odhalen ve středu 2. prosince 2015 v Las Vegas. Po stříbrné barvě sponzora a výrobce nápojů Mountain Dew a klasické „domácí“ modrobílé je přechod žlutá/oranžová/červená poněkud netradiční. Axalta sama odkazuje trochu přímo na zbarvení Jeffa Gordona, na druhou stranu, červená barva, která na voze Earnhardta převládá má prý připomenout zbarvení, které kdysi závodník měl za dob sponzoringu společností Budweiser.

Dnes má Dale na svém kontě pětadvacet vítězství, z toho tři z minulé sezóny, v šampionátu 2015 skončil na dvanácté příčce, uvidíme kolik štěstí mu v nadcházející sezóně Axalta přinese. O další závody se potom podělí sponzoři Nationwide Insurance, TaxSlayer.com, Microsoft, Diet Mountain Dew a Kelley Blue Book.

„Osobně jsem vůz neviděl dopředu. Až dnes.“ Řekl Earnhardt Jr. „Doufejme, že si s tímto sponzorem povedeme dobře, jsem rád, že je tu tolik fanoušků, kteří se na vůz přišli podívat. Auto je krásné a fanoušci ho snadno na trati najdou a to je důležité. Vážně, bude to jednoduché ho najít.“ Tvrdí Earnhardt a s úsměvem na tváři dodává: „Doufám, že na čele závodu.“

 

Napsat komentář