CWTS: Těsné souboje v Martinsville nejlépe zvládl Crafton

NASCAR Camping World Truck Series Kroger 200

V sobotu byl odmávnut dvacátý závod série Camping World Truck Series na nejstarším a zároveň nejkratším oválu v šampionátu – Martinsville Speedway. Týden po nešťastném závodě v Talladeze se na Craftona opět usmála štěstěna a vyhrál dvouset kolovou podívanou s názvem Kroger 200. Touto výhrou se vrátil do horkého souboje o třetí titul šampiona v řadě.

Jak už bylo řečeno v úvodu, Martinsville Speedway je nejkratší a zároveň nejstarší ovál v šampionátu. Ovál měří 0,526 míle. První závod se zde u série Sprint Cup jel už v roce 1949, v Camping World Series se zde pravidelně závodí od prvního ročníku roku 1995. Dojezdům zde vévodí Joey Logano 1,00, Mark Martin 4,00 a Carl Edward 5,00. Nejvíce vítězství zde dokázal urvat Kevin Harvick a to tři. Svůj debut v Trucích si zde letos odbyl i syn Matta Kensetha Ross.

První řadu si v kvalifikaci vyjeli mladíčci Cole Custer a Cameron Hayley. Sedmnáctiletý Custer nenechal nic náhodě, a ihned po startu se ujal vedení. První žlutá fáze na sebe nenechala dlouho čekat, hned v osmém kole se roztočil vítěz minulého závodu – Timothy Peters. Tomu se jen tak tak vyhnul Matt Crafton.

Během závodu jsme byli svědky celkem dvanácti žlutých přerušení, které dohromady spolkly 69 kol. Smolařem tohoto závodu byl rozhodně Peters, ten byl viníkem hned třech přerušení. Jednu ze žlutých fází zavinili i týmový kolegové z Kyle Busch Motorsport Suarez a Erik Jones.

Důležitý bod závodu nastal ve sto šestém kole kdy se před vedoucího Custera dostal J.H. Nemechek. Custer navíc dostal penalizaci za příliš vysokou rychlost na pit lane a propadl se hluboko do pole.

Ve sto třicátém osmém kole se při jednom z restartů dostal před Nemechka Crafton, a ten už před sebe nikoho do konce závodu nepustil. Druhý dojel po skvělém výkonu právě Nemechek, třetí Hayley a na čtvrté místo se po bravurní stíhací jízdě dostal Custer. Leader šampionátu Erik Jones dokončil závod na desátém místě.

Matt Crafton si zde dojel pro své desáté vítězství v rámci série, a páté v letošní sezóně. Touto výhrou se tak opět vrátil do vyrovnaného boje o svůj třetí po sobě jdoucí titul.