CWTS: Profil závodu: Kansas (4/23)

2016 Camping World Truck Kansas

Po delší odmlce se opět roztočí kola série trucků. Minulý rok se z výhry závodu radoval mladičký William Byron, pro kterého to byla první výhra kariéry.

CWTS HISTORIE ZÁVODU

Poprvé byl závod odmávnut v roce 2001 jako O’Reilly Auto Parts 250, tento název si závod uchoval až do roku 2011. První závod o 167-mi kolech vyhrál Ricky Hendrick (syn Ricka Hendricka). Za dobu, kterou je závod pravidelně zapsán v závodním kalendáři se pouze jedinému jezdci podařilo závod vyhrát více jak jednou a to dvakrát. V rove 2013 a 2015 se z výhry radoval Matt Crafton.

CWTS O OKRUHU

11Kansas

CWTS KVALIFIKACEV kvalifikaci se nejvíce zadařilo jezdci týmu Kyle Busch Motorsport, Christopherovi Bellovi. V první řadě ho doplní veterán Matt Crafton. Jediný přeběhlík z nejvyšší série Kyle Busch odstartuje až z desáté příčky.

CWTS REPORTKYLE BUSH NA VICTORY LANE

Po šesti týdenní odmlce se opět na ostro roztočila závodní kola velkých amerických pick-upů. Na jezdce čekala porce dvou set padesáti mil. Segmenty byly rozděleny v poměru 40/40/87 kol. Úvod závodu vůbec nepřál závodnímu tempu, když během prvního segmentu jezdci odkroužili více něž polovinu kol za safety carem.

Časté restarty pomohli Buschovi k prokousání se na první příčku, kde sváděl srdnaté souboje se svým kolegou Bellem a Rhodesem. Byl to ale Busch, kterému se povedli vyhrát první dva segmenty.

Poslední segment se nesl v krásném souboji mezi Buschem a Rhodesem. Ti si během šedesáti kol několikrát prohodili své pozice a nevzdálili se od sebe na více než jednu vteřinu. Nakonec se Busch dostal do křížku s pomalejším vozem a Rhodes si začal budovat větší náskok.

Naději na první vítězství však Rhodesovi vzal kousek nepořádku na trati, který se mu nalepil na chladič a docházelo k přehřívání motoru. Ten se nadobro přehřál osm kol před koncem a to znamenalo konečnou v závodě. Po vystoupení z vozu byl pochopitelně rozzuřený a došlo i na pár slz. Z vítězství se tak radoval Busch, druhý dojel Nemechek a třetí Sauter.

CWTS VÍTĚZKYLE BUSCH

Busch se letos objevil ve druhém závodě a dojel si v něm pro svoji čtyřicátou sedmou výhru v kariéře a pro své druhé vítězství v Kansasu.CWTS VÝSLEDKY ZÁVODU