Chcete vidět #3 pana Earnhardta?

Řada z Vás si jistě vzpomene – či lépe řečeno – nikdy nezapomene na jeden z nejlepších dojezdů do cíle, který se odehrál na trati Atlanta Motor Speedway v roce 2000. Tehdy si to na ostří nože rozdal Dale Earnhardt a Bobby Labonte.

Při výjezdu z poslední zatáčky posledního kola se oba matadoři ocitli bok po boku až do cílové pásky. Po závodě, který trval bezmála čtyři hodiny, se mezi zelenou osmnáctkou a černo-černou trojkou rozprostíral rozdíl 0.010 sekundy.

Podobného zážitku jsme se v Atlantě dočkali i o rok později. Tragicky zahynuvšího Earnhardta nahradil ve voze Richarda Childresse Kevin Harvick, který si podobné představení střihnul s Jeffem Gordonem (0.006s). Rok 2005 a první vítězství Carla Edwardse se neslo ve stejném duchu (0.028s).

Ať už byly dojezdy jakkoliv těsné, souboj Dala Earnhardta a Bobbyho Labonteho se vrylo do paměti všech a to možná i díky smutným událostem nadcházejícího roku.
earnhardt2

Dale Earnhardt tenkrát sedlal vůz Chevrolet Monte Carlo neboli No.3 Goodwrench Servis Plus Monte Carlo. A věřte nevěřte, právě stejný vůz se letos uvede opět do provozu a bude k vidění a to dokonce na evropském kontinentu. I když, téměř.

Pověstná trojka totiuž bude k mání v závodě veteránů během svátku všech fanoušků motorsportu – v britském Goodwoodu (25.-28. června). Do kokpitu usednou Dale Earnhardt Jr. a nevlastní bratr Kerry Earnhardt. Chybět nebude ani druhý z protagonistů slavného dojezdu v Atlantě – Bobby Labonte. Ten si (pro změnu) osedlá další trojku stáje Richarda Childresse a sice mírně aktualizovanou verzi Austina Dillona.

V Goodwoodu se nechá vidět Richard Petty, který se zde ukáže po druhé. Představí vůz 1970 Plymouth Superbird, se kterým ve stejné sezóně vyhrál titul.

Napsat komentář