SC: Chase for the Cup 2016 začíná

Nejvyšší série NASCAR Sprint Cup tento týden zahájí Chase for the Cup. Po posledním závodě základní části se vyeliminovala šestnáctka postupujících jezdců, kteří se mohou ucházet o letošní titul šampiona. Sebranka je to vskutku různorodá.

Vedle šampionů let minulých – Kurt Busch, Kyle Busch, Jimmie Johnson, Brad Keselowski a Tony Stewart, se do prvního kola probojovali hned dva Rookies (jezdci, kteří letos kroutí svou první plnou sezónu v nejvyšší soutěži) a to Chase Elliott a Chris Buescher.

Mnoho jezdců přitom s sebou přináší velký příběh. Šanci „sweepnout“ celý šampionát má úřadující šampion Kyle Busch. Ukázat, že ještě nepatří do starého železa, může šestinásobný šampion Jimmie Johnson. Ten kdyby letos vyhrál, vyrovnal by se legendám NASCAR – Richardu Pettymu a Dale Earnhardtovi Sr. Tony Stewart po této sezóně odchází do závodního důchodu, vyhrát šampionát tedy může letos naposledy. Přidat čtvrtou výhru by bylo na závěr kariéry jistě skvělé, zvláště po problémech, které Stewarta v posledních letech provázely. Chris Buescher a Chase Elliott by se potom mohli zapsat do dějin díky svému „nováčkovství“. Zatím se totiž v celé historii nepodařilo zvítězit nováčkovi.

V následující grafice si můžete kompletní šestnáctku projít i s důležitými informacemi, popřípadě si vybrat svého favorita (tedy pokud ho stále nemáte).

kybu
kes
hemca
harvick
ed
martin
matt
jignson
logano
kyle
stewart
kubbu
chris
elliott
dill
mcma

Napsat komentář