Camping World Truck Series: 5 pretekárov, ktorých sledovať v 2022

Ben Rhodes ide do obhajoby svojho titulu, proti však bude viacero jazdcov. Sledovať sériu Truckov v tejto sezóne sa rozhodne oplatí a týchto päť mien možno ešte detailnejšie.

Ben RHODES

Šampión minulej sezóny začína svoju siedmu full-time sezónu a to v pondelok (21. februára) oslávi len 25. narodeniny. Celú kariéru strávil v spojení s ThorSport Racing v Camping World Truck Series a práve tá posledná bola pre rodáka z Louisville v Kentucky prelomovou. Navyše aj najúspešnejšou, kde okrem titulu získal aj dve výhry, osem finišov v najlepšej päťke a šestnásť v TOP10. Čo sa u neho berie, je jeho lojálnosť. Hoci ho viacerí novinári posúvali do Xfinity Series, on sa opäť vrátil do ThorSport Racing aby zabojoval o svoj ďalší titul.

GettyImages-1351588675-scaled

Matt CRAFTON

Crafton vstupuje do svojej 22. full-time sezóny a s výnimkou jedinej spojil všetky s ThorSport Racing. V júni oslávi štyridsiatešieste narodeniny a už teraz sa špekuluje, že po sezóne 2022 ukončí svoju bohatú kariéru. Cieľov pred sebou má však ešte veľa a tým hlavným je jeho štvrtý titul šampióna. V druhých pretekoch sezóny v Las Vegas pôjde svoje 500. podujatie v Truck Series a rozhodne chce pridať ďalšie víťazstvá, k pätnástim, ktoré už na svojom konte má. V posledných piatich sezónach však triumfoval len dvakrát.

2017-July19-crafton-flames-eldora-gallery

John Hunter NEMECHEK

Johna Huntera čaká druhá sezóna v tíme Kyle Busch Morotsports a rozhodne chce zopakovať úspešné čísla z minulého roku. Vlani zaznamenal kariérne maximum v počte výhier (5) a umiestnení v TOP5 (12). V šampionáte skončil na treťom mieste a s Benom Rhodesom a Toddom Gillilandom sa delili o najviac finišov v TOP10 (16 každý). Sezóna 2021 bola pre neho najúspešnejšou v NASCAR naprieč všetkými sériami, no v tej novej má ešte jeden cieľ, ktorý to môže dotiahnúť do absolútnej dokonalosti.

NASCAR Camping World Truck Series 	North Carolina Education Lottery 200

Zane SMITH

Ak nedokážeš zmeniť osud, zmeň tím. Presne to spravil Smith, ktorý skončil v posledných dvoch sezónach s GMS Racing na celkovom druhom mieste a tento rok sa presunul do Front Row Motorsports. Cieľ však zostal rovnaký – vybojovať svoj prvý titul v Camping World Truck Series. „Sledoval som ho v posledných sezónach. Chceme aby s nami vybojoval svoj prvý titul, ale rovnako chcem, aby s nami zotrval čo najdlhšie. Vidíme v ňom skvelú budúcnosť,“ povedal majiteľ Front Row Bob Jenkins.

2021-ZaneSmith

Hailie DEEGAN

Po úspechoch v ARCA West Series a ARCA Menards Series v rokoch 2018 až 2020, absolvovala vlani svoju prvú sezónu v Truck Series. Vybojovala len jeden finiš v najlepšej desiatke a skončila na 17. mieste v šampionáte. Nebyť troch nehôd za sebou, ktoré ju v závere sezóny vyradili v Bristole, Las Vegas a Talladege, mohla skončiť aj vyššie. Očakávame, že v druhej sezóne v rámci national series, predvedie výkony, ktoré ju vystrelili do výšin v ARCA.

hailie-deegan

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář