Byl představen nový Ford Fusion pro sezóny 2016 a 2017

2016_21Fusion_1

V pondělí byl v Detroitu slavnostně odhalen nový vzhled Fordu Fusion, s tímto faceliftem se setkáme v nejvyšší sérii NASCAR již v letošní sezóně a také v roce 2017. 

Veškerý kolotoč nového faceliftu začala samotná společnost Ford Motor Company, která provedla facelift stávajícího Fusionu na vozech pro veřejnost. Byla tedy pouze otázka času, než se facelift promítne i na závodní speciály.

Stále přitom platí, že i když závodní vůz sám o své podstatě nemá s vozem z showroomů nic společného, kopie karoserie je opravdu věrná a detailní. Kopírovala se přitom varianta Fusionu V6 Sport s přeplňovaným motorem o obsahu 2,7 litru s pohonem 325ti koňských sil (speciál NASCAR je potom V8 se 750ti koňmi).

Ford ale šel i o něco dále. Novinka je i v kokpitu. Na palubní desce je nová digitální přístrojová deska, kterou doposud měli jezdci naprosto volitelnou. Systém byl nyní instalován tak, aby odpovídal nejnovějším předpisům od vedení NASCAR. Digitální deska zobrazuje až šestnáct přednastavených obrazovek, kromě sloupcových grafů jsou k mání i běžná měřidla (v podobě budíků, jaké známe my).

original

Pracovalo se samozřejmě i na aerodynamice, která byla určována výpočtem speciální techniky dynamičnosti kapalin ve Ford Performance centru v Severní Karolíně.

První zkušební jízdu si Ford odbyl již v pondělí během zasedání v Las Vegas. Další testy i se společností GoodYear čekají nového Fusiona právě dnes v Las Vegas. Testu se bude účastnit například i  Brad Keselowski, který se celého zasedání účastní. První závod potom bude kde jinde než v Daytoně.

Líbí se vám nový facelift? Nebo by jste radši i nadále vídali „starší“ variantu?

the-2013-nascar-ford-fusion-racing-for-the-green-1239x743

Ford Fusion 2013

2016-ford-fusion-nascar-sprint-cup-race-car_100542423_h

Ford Fusion 2016

 

Napsat komentář