Busch Clash 2020

GettyImages-1205125452-scaled

Demoliční derby vyhrál s hodně poničeným vozem Erik Jones. Do cíle ho „dotlačil“ jeho týmový kolega Denny Hamlin, který měl ztrátu jednoho kola.

Exhibiční klání bylo naplánováno na 75 kol, nakonec se díky třem pokusům o overtime dojezd natáhl a jezdci viděli šachovnicovou vlajku až v kole osmaosmdesátém. Cíl závodu vidělo pouze šest vozů, z toho pouze pět jich bylo ve stejném kole.

Demoliční derby odstartoval kontakt Kyla Busche s Joey Loganem, na který doplatil i Brad Keselowski. Následný restart se vůbec nepovedl a hned deset jezdců se roztočilo na cílové čáře v poměrně malé rychlosti.

Největší nehodu závodu zapříčinil Denny Hamlin, kterému selhala pneumatika po pár „ťukancích“ od Chase Elliotta a smetl s sebou deset dalších jezdců a na necelých osm minut byla vyhlášena červená fáze.

Erik Jones se zamotal do tří nehod a do posledního restartu se rozjel z velmi poničeným vozem. Restart se mu příliš nepovedl, vyvezl se však s Denny Hamlinem a ten ho „dotlačil“ do vítězného finishe. Pro Jonese je to první vítězství v nebodované exhibici. „Byl to úžasný závod. Chtěl bych moc poděkovat Dennymu, který mě neskutečně pomohl. Neměli jsme nejrychlejší vůz, ale je to doma!“