Bude NASCAR rozdávat pokuty?

Závod v Charlotte byl okořeněn o post-závodní vyřizování účtů. NASCAR nyní vše vyšetřuje a otázkou je, s čím vyrukuje.  Pokuty? Penalizace? Vyřazení? 

NASCAR dostal, co chtěl – nový Chase formát v podobě play-off přinesl svou daň. Během závodu Bank of America 500 v Charlotte se sváděly skvostné boje, bohužel nejen při závodě, ale i po něm. Na jezdce je vyvíjen velký tlak, není tedy divu, že někomu „ruply nervy“. Po tom, co došlo během posledních kol závodu ke kontaktu mezi Keselowskim, Kensethem a Hamlinem, se Keselowski prostě neovládl a šťouchl do Hamlinova vozu. Takovéhle chování po závodě je přitom minimálně neslušné.

Rozzlobený Kenseth se potom za Keselowskim vydal jako chlap, aby mu ukázal svůj názor pěstmi.

Incident vyvolal rvačku mezi oběma posádkami a byl živě vysílán do celého světa – ne příliš hezká reklama pro nový formát CFTC, který si NASCAR tak hýčká.

NASCAR nyní rozhoduje o způsobu trestu, protože Keselowski svým chováním ohrožoval všechny osoby, které se pohybovali po skončení závodu po trati a během rvaček mohl být zraněn i kdokoli jinak nezúčastněný. Trest by tědy měl být především varováním pro ostatní jezdce.

Doufejme, že se tedy pánové uklidní a potkají se na Talladeze v míru.

Napsat komentář