8. prosince slaví narozeniny Harvick a Newman

A není to to jediné, co tyto jezdce spojuje, právě mezi nimi se letos rozhodovalo. Kevin Harvick a Ryan Newman se probojovali do finální čtyřky jezdců, kteří postoupili do posledního boje o titul šampiona nejvyšší série NASCAR Sprint Cup. 

Kevina Harvicka jsme si představili v medailonku věnovanému letošnímu šampionovi. Kdo má tedy zájem, může si stručnou historii a život současného šampiona přečíst v článku kolegy Pavla Krupaře – Kdo je Kevin Harvick?

f679b__KH

O kom se také hodně hovořilo, byl právě Ryan Newman, ten se do velkého finále jakoby kouzlem probojoval bez jediné výhry na kontě. Pojďme si proto tohoto kouzelníka trochu představit.

Newman se narodil 8. prosince 1977 v South Bendu v Indianě. Vystudoval Purdue University, obor strojírentsví.

K závodění se dostal až v roce 1993, kdy debutoval v Midgetech (už od roku ale 1983 závodil v „trpasličích“ Midgetech). O dva roky se přesouvá do USAC a za dalších pět začíná spolupráce s Rogerem Penske v NASCAR. Psal se rok 2000, Newman odjel první závod hned v té nejvyšší sérii NASCAR. Debutoval ve Phoenixu. Dodnes si (během 15-ti leté) v nejvyšší sérii připsal sedmnáct výher a nezaokrouhlených 199 dojezdů v TOP10, Pole Position ulovil již 51x.

la-sp-sn-nascar-driver-changes-newman-20130909-001

Série Xfinity ho zlákala v roce 2001. První závod si odbyl v Rockinghamu a poslední v Texasu. Během devítileté kariéry si připsal sedm výher. Trucky ho bavily pouze čtyři roky. Tam dokázal zvítězit jednou a to v Atlantě roku 2008.

V roce 2003 si vysloužil přezdívku „Rocket Man“ díky sérii ulovených Pole Position.

Ryan a jeho manželka Krissie mají dvě dcery (Brooklyn Sage a Ashlyn Olivia). Společně manželé založili charitativní společnost Ryan Newman Foundation, která má pomáhat nejen opuštěným zvířatům, ale zaobírá se i pomocí lidem v nouzi. Psů mají Newmanovi hned šest – jedná se o zachráněné psy. Velkým koníčkem je pro Ryana sbírání historických vozů v jeho garáži napočítáte hned čtrnáct krasavců. Mezi nimi například Chrysler z roku 1950 nebo kabriolet Buick Roadmaster z roku 1948.

Ryan+Newman+race+car+driver+Chicagoland+Speedway+zZWYLaWywlyl

Přejeme Kevinu Harvickovi i Ryanu Newmanovi krásné narozeniny!!!

Napsat komentář