5 jazdcov, ktorí môžu byť ďalším „first-time“ víťazom

Sezóna 2021 v NASCAR Cup Series začala poriadne zaujímavo. V dvoch zo štyroch úvodných podujatí si totiž víťazstvo vybojovali jazdci, pre ktorých to bol v najvyššej sérii premiérový triumf. V štartovej listine každých pretekov nájdeme viacero mien bez výhry. Kto tak môže byť ďalším „first time“ víťazom?

Tyler Reddick

Pravdepodobne jediná vec, ktorá stojí medzi Reddickom a víťazstvom tento rok je jeho vybavenie. Richard Childress Racing je tesne zaostáva za najlepšími tímami, a preto musí Reddick pracovať oveľa tvrdšia na ceste za výhrou. Vynikajúcu jazdu predviedol v Homestead, kde skončil druhý za dominujúcim Williamom Byronom. Momentálne je najlepším jazdcom tímu, dvojnásobný šampión Xfinity Series, pričom pri oboch triumfoch nebol pasovaný do pozície najväčšieho favorita. Je ťažko predstaviteľné, že Tyler skončí tento rok bez premiérovej výhry v NCS.

Reddick Tyler

Ryan Preece

Hovorili sme o dôležitosti kvalitného vybavenia? Ryan Preece je dokonalým príkladom tohto tvrdenia. Hoci sa s menšími tímami v Cup Series trápi, pokiaľ usadne do auta, ktoré má kvalitu, výsledky sa dostavia. V roku 2017 sa predstavil v štyroch pretekoch Xfinity Series za Joe Gibbs Racing. Vyhral v Iowe a v každom podujatí finišoval v TOP5. JGR s ním ale nemal plány, a tak sa presunul do JTG Daugherty Racing. Tam sa však do najlepšej desiatky dostáva len zriedkavo. Jeho najväčšou šancou môžu byť superspeedway trate, kde sú všetky autá na tom rovnako. Najlepší výsledok v NCS získal práve v Talladege, v Daytone bol na začiatku tejto sezóny šiesty.

Ryan Preece XS

Matt DiBenedetto

DiBenedetto si úvod sezóny rozhodne predstavoval lepšie, ale už vlani ukázal, že môže byť rovnocenným súperom o Victory Lane. Auto číslo 21 dostal do play-off a celkovo pozdvihol výkon tímu. V tejto súvislosti by nemalo byť nič inak. Ale v realite je všetko inak. DiBenedetto jazdí v tejto sezóne v celkom nepríjemnej situácii. Bez ohľadu na to, či bude vyhrávať alebo nie, v budúcom roku bude jeho miesto za volantom tímu Wood Brother Racing patriť Austinovi Cindricovi. Aj keď by ho to potencionálne mohlo prinútiť pracovať tvrdšie, to či do neho tím investuje čas a úsilie je ťažko predpovedať. Na druhej strane, je to jazdec, ktorý zdokonalil každý tím, za ktorý jazdil. Toto môže byť rok, kedy dokáže, že do NASCAR patrí a výhra mu môže len pomôcť.

Matt DiBenedetto

Chase Briscoe

Briscoe nemá za sebou ideálny štart do sezóny, ale nehodnoťme nováčika po prvých štyroch pretekoch. Nie je to len on, ale pomalší rozbeh do tohto ročníka má celý tím Stewart-Haas Racing. Je pravda, že Cup Series je úplne iný svet, počas svojej kariéry však nikdy neskončil na horšej než šiestej priečke v konečnom poradí šampionátu, pokiaľ ho jazdil full-time. Je pravdepodobné, že táto séria tento rok skončí, ale sľubná kariéra mladíka rozhodne nie. Tím musí určite vyriešiť niekoľko nedostatkov, akonáhle to urobí, mohol by sa Briscoe dočkať zlepšenia. Ak sa mu začne dlhodobo dariť, je viac ako isté, že v určitom okamihu zvíťazí.

2020-briscoe-victory-lane-625x340

Bubba Wallace

Z nejakého dôvodu jeho kritici stále hovoria o ňom, že nie je talentovaný. A to len na základe toho, že v jeho vitríne sa nenachádza žiadna víťazná trofej z pretekov NCS. Ale táto sezóna môže byť iná. Wallace presedlal do novovzniknutého tímu 23XI Racing. Má dobré vybavenie, vďaka kooperácii s Joe Gibbs Racing a v tíme sa nachádza viacero skúsených ľudí. Ale všetci sa učia spolu. Joe Gibbs Racing, tiež vo svoje  prvej sezóne nevyhral ani raz. Wallace dokáže vyhrať preteky a pravdepodobne sa toho aj dočká. Bude to však v roku 2021? Ešte nikdy nemal vybavenia, ktoré by mu dovolilo bojovať s najlepšími každý víkend.  Najprv sa však treba naučiť ako byť pravidelne v TOP10 či TOP5. Je zriedkavé vidieť jazdcov, ktorý prešli z podfinancovaného na špičkové vybavenie a hneď vyhrali, pretože im chýbajú skúsenosti s pretekaním vpredu. Ak sa to Wallace naučí a bude sa zlepšovať, potom sa možno dostane aj do Victory Lane.

2020 Talladega

 

fotografie: NASCARmedia

Napsat komentář